PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Z debaty o handlu na EEC: Produkty regionalne zastępują w Polsce półkę bio

Autor: dlahandlu.pl 21 maja 2012 10:19

W czasie debaty o handlu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego paneliści stwierdzili, że dla polskiego konsumenta produkty bio i fair trade są zbyt drogie. Dlatego ich rolę przejmują produkty regionalne, nie ekologiczne, ale z zagrody rolnika. Dlatego m.in. delikatesy regionalne Organic Farma Zdrowia zauważył ten trend i rozszerza półkę regionalną w swoich sklepach.

- W Polsce sprzedaż bioproduktów jest nadal w powijakach, bo blokuje ją zbyt wysoka cena. Podobnie jest z produktami fair trade. Grunt rynkowy pod ich sprzedaż nie jest jeszcze przygotowany. I chodzi o bardzo proste zależności - relacja dochodu mieszkańca w Polsce i np. w Niemczech czy w Szwajcarii wobec ceny produktów ekologicznych czy fair trade - powiedziała Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

Za granicą te produkty są drogie, ale mieszkańcy zarabiają więcej i mogą sobie na nie pozwolić. W Polsce te ceny wydają się zaporowe, dlatego Polacy bardzo chętnie sięgają po produkty regionalne. Ich ofertę stara się mieć każdy sklep od hipermarketu po mały osiedlowy sklepik. Dla Polaków są one synonimem zdrowego żywienia, porównywalnego z żywnością ekologiczną, choć niepotwierdzonego certyfikatem. Ich sprzedaż w większości kanałów systematycznie rośnie. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane