PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Za zakupy w internecie najchętniej płacimy gotówką przy odbiorze

Autor: wirtualnemedia.pl 13 sierpnia 2015 09:55

O kolejne 4 pkt. proc. zwiększył się w ciągu roku odsetek klientów banków kupujących online. Za zakupy w internecie wciąż najchętniej płacimy gotówką przy odbiorze. Systematycznie rośnie jednak odsetek klientów korzystających z płatności internetowych - wynika z badania TNS Polska, które cytują Wirtualnemedia.pl.

Za towar lub usługę kupioną online wciąż najchętniej płacimy gotówką przy odbiorze, choć jej popularność spada. Ta forma płatności została wybrana przez 15 proc. ankietowanych, podczas gdy w ubiegłorocznym badaniu wskazało ją 18 proc. respondentów.

Dla ok. 11 proc. osób uczestniczących w badaniu ważne jest, aby na stronie sklepu znaleźć logo swojego banku, co oznacza możliwość dokonania płatności przez bankowość elektroniczną. Natomiast co dziesiąty ankietowany (9 proc.) zadeklarował, że chce mieć w sklepie internetowym dostęp do różnych form płatności.

Badanie “Wizerunek polskiego sektora bankowego” zostało zrealizowane przez TNS Polska dla Związku Banków Polskich i KIR w marcu 2015 r. w ramach cyklicznego, wielotematycznego badania Omnibus, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków w wieku 15+, N=998.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane