Żabka chciała przejąć bdsklep.pl?

Autor: pb.pl 26 lipca 2017 12:16

Żabka chciała przejąć bdsklep.pl? Na zdj. Jacek Palec, prezes zarządu bdsklep.pl

Według informacji „PB” kilka kwartałów temu negocjacje w sprawie przejęcia bdsklep.pl przez Żabkę były zaawansowane. Po kadrowej rewolucji w Żabce transakcja się rozsypała.

— Nasz cel na ten rok to 51 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 35 proc. Jesteśmy po głębokiej reorganizacji i zmianach. W samym czwartym kwartale planujemy wysłać ponad 135 tys. przesyłek — zaznacza w rozmowie z "PB" Jacek Palec, przekonując,że bdsklep.pl nie zamierza zwijać żagli ze strachu przed Amazonem.

Jak pisze "PB",  Frisco.pl i bdsklep.pl to obecnie dwa czołowe i zarazem jedyne duże sklepy internetowe z ofertą FMCG, niezwiązane z wielkimi markami tradycyjnego handlu. Oba marzą o rentowności, z tą różnicą, że mający białostockie korzenie bdsklep.pl zrezygnował z dostawy produktów świeżych. Po tym jak w zeszłym roku przejął go fundusz WSI Capital (finansowany przez założycieli kurierskiej Siódemki), e-sklep zapowiadał kurs na 100 mln zł sprzedaży i zyski. Droga do skali i rentowności wydłuża się: rocznie spółka generuje 4 mln zł straty EBITDA, przychody rosną wolniej niż planowano.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane