Żabka coraz bliżej statusu instytucji płatniczej

www.portalspozywczy.pl 25 lipca 2012 09:12

Sieć Żabka stara się o status instytucji płatniczej. - Dzięki temu będziemy mogli rozwijać usługi finansowe w naszych sieciach oraz kontynuować oferowanie produktów już wdrożonych jak np. płatności rachunków - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska.

- Obecnie kończymy implementację usługi DCC (Dynamic Currency Conversion - red.), umożliwiającej zagranicznym turystom dokonywanie transakcji kartą płatniczą w rodzimej walucie np. euro, dolarach czy funtach bez dodatkowych kosztów - dodaje prezes Żabki.
Przypomnijmy, że w poprzednim wywiadzie dla serwisu www.portalspozywczy.pl prezes sieci Żabka poinformował, że spółka chce rozszerzyć swoje usługi na produkty stricte finansowe. Zapowiedział, że na początku br. firma rozpocznie procedury związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. Prezes wyraził nadzieję, że proces zakończy się jeszcze w 2012 r., a wtedy Żabka będzie mogła rozszerzyć swoje usługi na produkty typowo finansowe, których ze względu na regulacje prawne nie mogła dotychczas oferować.
Sieć Żabka nie planuje jednak wprowadzania do oferty kredytów, czy bardziej zaawansowanych usług finansowych. - Nie będziemy mogli również przyjmować depozytów, ponieważ są to usługi zarezerwowane dla banków, które mają o wiele większe możliwości płatnicze niż chociażby Żabka. Będziemy jednak mogli np. wypłacać gotówkę, tak jak można to robić z bankomatu - tłumaczył kilka miesięcy temu Jacek Roszyk.
W planach Żabki było wprowadzenie kilku nowych produktów finansowych, z których część będzie realizowana we współpracy z bankami.
Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka i Freshmarket. Obecnie operator zarządza ponad 2500. sklepami Żabka i ponad 150. supermarketami Freshmarket.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    9,28

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane