Żabka z nowym inwestorem będzie prowadzić akwizycje rynkowe

Autor: dlahandlu.pl 25 lutego 2011 11:15

Żabka z nowym inwestorem będzie prowadzić akwizycje rynkowe

Mid Europa Partners, fundusz private equity, skoncentrowany na inwestycjach w Europie Środkowej i Wschodniej kupił 100 proc. udziałów w Żabka Polska od funduszu Penta Investment. - Byliśmy pod wrażeniem sposobu zarządzania spółką Żabka Polska, która zwiększyła swoją zyskowność w ostatnich trzech latach o 40 proc. oraz uruchomiła w tym czasie 460 nowych sklepów. Zamierzamy blisko współpracować z zarządem Żabki i wspierać jego działania w rozwoju organicznym, jak i akwizycjach rynkowych firmy - powiedział Zbigniew Rekusz, partner, szef polskiego biura funduszu Mid Europa.

Matthew Strassberg, partner Mid Europa powiedział, że firma widzi duże szanse na rozwój organiczny i konsolidacje w sektorze handlowym. - Nasza inwestycja w Żabkę wpisuje się w strategię wspierania liderów rynkowych w swoich branżach, którzy mają przed sobą widoki na atrakcyjną ścieżkę rozwoju organicznego i kosolidacyjnego - dodał.

 

Jacek Roszyk prezes Żabki dodał - Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do współprcay z Mid Europa Partners, która podziela naszą wizję rozwoju i widzi dobre perspektywy przed Żabką oraz chce wspierać nasze ambicje swoimi radami eksperckimi i zasobami, w procesie dochodzenia do tytułu pozycji wiodącej sieci handlowej w Polsce.

 

Transakcje ze strony Mid Europa obsługiwał Paweł Padusiński oraz Tomasz Blicharski, a doradcami byli Vienna Capital Partners, Cameron McKenna, Beragua Capital and PwC.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kaszałot 2011-12-18 16:47:31

    Rekusz i Spółka chłopcy z warszawki rozwala Zabkę

  • Gość 2011-02-27 13:56:17

    No cóż...Biedni Ajenci!!!Za każdym razem coraz bardziej okradani!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane