Zachęta 125 zł brutto dla pracowników Biedronki za pracę w niedziele

Autor: money.pl 17 marca 2018 06:30

- Osoby świadczące pracę w sklepach zlokalizowanych na dworcach w czasie zmiany przypadającej na niedzielę lub święto objęte przepisami ustawy o ograniczeniu handlu, otrzymują dodatkową premię uznaniową w wysokości 125 zł brutto za jeden dzień. Informacje o tym zostały przekazane pracownikom danych placówek podczas bezpośrednich spotkań z kierownictwem oraz innymi kanałami, np. telefonicznie - poinformowało biuro prasowe Biedronki redakcję money.pl.

Jeśli nie znajdą się chętni, którzy są zatrudnieni "na stałe" w tym punkcie, istnieje jeszcze możliwość zwerbowania pracowników z innych lokalizacji w danym mieście. NSZZ "Solidarność '80" zaznacza, że dodatki są marną zachętą, jeśli nie są przestrzegane prawa pracownicze. - Mieliśmy informację, że pracownicy zasypiali na kasie, bo pracowali od północy do godziny 8, a nawet 10 rano. To jest niedorzeczne. To też zgłosimy do PIP – mówi rzecznik "Solidarność '80", Robert Jacyno.

Biedronka w zeszłym tygodniu otworzyła pięć sklepów na dworcach, w tym planuje otwarcie 7 takich lokalizacji.

Dodatkowo Biedronka oferuje 50 zł brutto ryczałtu dla tych, którzy mają w pracy pojawić się 15 minut po połonocy w poniedziałki po wolnej niedzieli. W mniejszych miastach zwykle w nocy nie działa już komunikacja miejska. Dlatego Jeronimo Martins Polska zdecydowało o wypłacie ryczałtu dla tych, którzy będą musieli rozpocząć zmianę między północą a 4 rano. Kwota dodatku będzie wypłacana w okresie od 1 marca do 31 grudnia br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kristofer 2018-03-19 04:31:29

  Jeżeli ludzie pójdą na lep paru gorszy to bardzo źle. Niech kierownictwo stanie za kasą i lada wymyślili taki system pracy niech go realizują i niech zobaczą czy ten system przynosi zyski czy starty Ludzie nie dajmy się zwariowac Czy człowiek pracuje po to żeby żyć czy po to żeby tylko pracowac.

 • naczelnik 2018-03-17 23:09:23

  85% ludzi glosowalo zeby sklepy byly otwarte w niedziele jak dlugo harrego pottera blazny z episkopatyu beda dyktowali ludziom jak zyc co robic jak postepowac kiedy ludzie otworza oczy I pogonia tych bajerantow pasorzytow to trwa 1051 lat

 • necki 2018-03-17 17:00:06

  do nikt

  nikogo nie zatrudnili tylko zooptymalizowali grafiki

  to taka sciema marketingowa

  jedynie co to jest kilka dodatkowych osób na sklepach dworcowych

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane