Zagranicznych gości najchętniej częstujemy wódką

Autor: wirtualnemedia.pl 14 stycznia 2016 12:11

Zagranicznych gości najchętniej częstujemy wódką Fot. za Shutterstock.com

Jak podają Wirtualnemdia.pl, ponad połowa Polaków wymienia wódkę na pierwszym miejscu wśród produktów, którymi podjęliby gości z zagranicy. Dla prawie co drugiego respondenta to właśnie z tego trunku nasz kraj jest znany na świecie - wynika z badania SW Research.

Ponad 55% respondentów wymienia wódkę na pierwszym miejscu wśród produktów, którymi podjęliby gości z zagranicy. Zdaniem ankietowanych to także z niej nasz kraj jest znany poza granicami (45,9% odpowiedzi) - plasują oni narodowy trunek na drugiej pozycji po Janie Pawle II, a przed muzyką Fryderyka Chopina.

Blisko 40% ankietowanych deklaruje, że spośród alkoholi najchętniej wybiera czystą wódkę, pijąc ją w czystej postaci (20,8%) lub popijając sokiem/napojem gazowanym (37,6%). Natomiast w drinkach pije ją 24% badanych. Okazją do konsumpcji są spotkania z rodziną i przyjaciółmi (ponad 70% wskazań), w większości odbywające się w domowym zaciszu (57,4%). Polacy piją wódkę także na imprezach plenerowych (29,7%) oraz w pubach/klubach (25,9%).

O tym, że polska wódka posiada chronione oznaczenie geograficzne, zarejestrowane w Unii Europejskiej, wie mniej niż co trzeci ankietowany. Jak pokazały wyniki badań, respondenci nie rozróżniają które produkty posiadają chronioną nazwę pochodzenia (np. oscypek), a które chronione oznaczenie geograficzne (np. polska wódka). Poproszeni o wskazanie produktów posiadających chronione oznaczenie geograficzne, blisko 80% respondentów wskazało na oscypek, a 56% rogal świętomarciński.

Więcej na Wirtualnemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane