Zakaz handlu trafi do Komisji Europejskiej? Nowoczesna szykuje petycję

Autor: TVP Info 26 października 2017 18:08

Nowoczesna chce, aby Komisja Europejska zbadała zgodność projektu ustawy ograniczającej handel w niedziele z prawem UE. Posłowie tej partii poinformowali też, że zbierają podpisy pod petycją o nieprzyjmowanie ustawy wprowadzającej zakaz handlu w niedziele - podaje TVP Info.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że na czwartkowej komisji polityki społecznej i rodziny – która pracuje nad projektem ustawy ograniczającym handel w niedziele – jego ugrupowanie po raz kolejny zgłosiło propozycję przepisów, które zakładają wprowadzenie dwóch niedziel wolnych dla pracowników w miesiącu. 

Petru poinformował, że Nowoczesna rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o to, aby Sejm nie przyjmował ustawy ograniczającego handel w niedziele. „Wprowadzenie projektu ustawy w życie oznaczać będzie ograniczenie wolności klientów, upadek części sklepów, ograniczenie możliwości pracy, osłabienie handlu, a także mniejsze wpływy podatkowe i zmniejszenie zatrudnienia” – czytamy w petycji.

Posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska oceniła, że proponowane przepisy i tak umożliwią ich obejście, pozwalając m.in. na otwieranie dużych, nawet wielkopowierzchniowych sklepów np. przy stacjach benzynowych, czy ośrodkach turystycznych i hotelach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8293

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane