Zakaz handlu w niedzielę ma prawie dwukrotnie więcej zwolenników, niż przeciwników

Autor: www.dlahandlu.pl 28 września 2016 13:09

Projekt wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę ma prawie dwukrotnie więcej zwolenników (61%) niż przeciwników (32%) - wynika z badania CBOS.

Na pytanie: Czy popiera Pan(i) wprowadzenie zakazu handlu w niedziele na podanych zasadach (otwarte sklepy, w których sprzedaje właściciel; otwarte stacje paliw, piekarnie, kioski, apteki) 34 proc. odpowiedziało zdecydowanie popieram, 27 proc. raczej popieram, 17 proc. raczej jestem przeciwny(a), 15 proc. zdecydowanie jestem przeciwny(a), a 7 proc. trudno powiedzieć.

Stosunek do tej propozycji w największym stopniu różnicuje religijność. Im częstszy deklarowany udział w praktykach religijnych, tym częstsze poparcie dla zakazu handlu w niedzielę. Wśród osób uczestniczących w praktykach religijnych kilka razy w tygodniu jest ono niemal powszechne (sięga 93%). Osoby niepraktykujące, wśród których poparcie dla wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę jest stosunkowo najmniejsze, minimalnie częściej odrzucają to rozwiązanie (48%), niż je akceptują (46%).

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • j123 2016-09-29 10:00:55

  Badanie robił CBOS. Jest to fundacja nadzorowana przez rząd i przez rząd współfinansowana.

  " nie kłamcie ludzi troszeczkę, oni to znają, sami się tak zachowują, łatwo więc takie kłamstewka rozpoznają, jak kłamać to na całego, żeby nie przyszło nikomu do głowy,że to kłamstwo " - tak szkolono faszystów niemieckich w latach 30 XX wieku.

 • Antoś śzprycha 2016-09-28 13:29:39

  W Austrii, Niemczech, jakoś nikt nie płacze z braku handlu w niedzielę.

  I jeszcze jedna kwestia. odwiedzając Lidla, Bille w innych krajach na porannej zmianie, nie ma kolejek gdyż działają nie jedna a nawet do czterech kas + pracownicy sklepów.

  Ja się pytam dla czego tak nie ma w Polsce ? Bo tu jest system obozu pracy. Polak ma pracować za trzy osoby.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane