Zakaz handlu w niedzielę może być wprowadzany stopniowo

Autor: PAP 7 lutego 2017 13:43

Zakaz handlu w niedzielę może być wprowadzany stopniowo - poinformował podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, jego przewodniczący Adam Abramowicz.

"Pojawia się wiele głosów, że zakaz mógłby być wprowadzany stopniowo. Myślę, że posłowie w toku prac to rozważą. Jest też wiele głosów z różnych środowisk" - powiedział.

"Gdyby wprowadzić stopniowo, np. 2 niedziele w miesiącu w I roku działania, 3 niedziele w drugim, to moglibyśmy zbadać jakie niesie skutki, jaki ma wpływ na bezrobocie" - dodał.
W październiku 2016 roku Sejm skierował obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele do prac w komisjach sejmowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Rick 2017-02-08 15:21:42

  Nierzetelna,wybiórcza informacja.Chyba nikogo tam z portalu DH nie było, bo to było tylko luźno rzucone w salę obrad przez posła ABRAMOWICZA. Komitet Obywatelski,twórca projektu ustawy,owszem zaproponował pewne poprawki/np wycofanie się z karania penalizacyjnego za złamanie zakazu handlu w niedzielę/ ale nie wycofuje się z wprowadzenia ograniczenia handlu we wszystkie niedziele.Więcej rzetelności dziennikarskiej,a mniej biedronki w tym portalu proszę!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,32

 • Śr

  7,07

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8511

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane