Zakończył się proces w sprawie zmuszania ajentów Żabki do podpisywania weksli

Autor: Gazeta Wyborcza 14 grudnia 2010 08:46

Na więzienie w zawieszeniu i grzywnę skazał poznański sąd pracownice Żabki, które nakłaniały ajentów do fałszowania podpisów na wekslach - podaje Gazeta Wyborcza.

Na ławie oskarżonych zasiadły Jolanta B., pod koniec lat 90. szefowa kadr w Żabce, oraz Barbara M., która była specjalistką ds. rekrutacji. Ich proces przed poznańskim sądem okręgowym toczył się od dwóch lat.

Weksel in blanco miał zabezpieczyć ewentualne roszczenia sieci. Jego podpisanie było warunkiem przekazania ajentowi sklepu. Problem pojawił się, gdy Żabka zaczęła zmuszać ajentów do kupowania niechodliwych towarów czy organizowania niekorzystnych promocji. Gdy protestowali, zaczęła ściągać od nich ogromne sumy, których nie byli w stanie spłacić. Cztery lata temu opisała to "Gazeta", a sprawą zajęła się prokuratura.

Prokuratura ustaliła, że to Jolanta B. i Barbara M. nakłaniały ajentów do podpisywania weksli w imieniu małżonków. Choć prokurator domagał się dla nich pięciu lat za kratkami, sąd wymierzył jedynie kary z zawieszeniem: Jolancie B. - dwa lata, Barbarze M. - rok i osiem miesięcy. Dołożył też grzywny - odpowiednio 9 i 6 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • byly ajent 2011-01-21 14:26:54

  A co z wpisami na wekslu in blanco klauzuli nieobligatoryjych przez Zabke niezgodnie z wola wystawcy weksla.mam nadzieje,ze to sprawa zajmnie sie tez Prokuratura

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  9,28

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane