PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zakupy ratalne dla e-sklepów oprocentowane są na 11-14 proc.

Autor: dlahandlu.pl 16 czerwca 2014 11:31

Dotychczas najwyższa transakcja ratalna opiewała na kwotę 19 999 zł (maksymalna wartość zakupów, jakie można sfinansować korzystając z rat PayU to 20 tys. zł). Więcej niż co trzeci zakup ratalny był o wartości od 1 000 do 2 000 zł. Ponad 1/3 osób (31 proc.), które raz otrzymały raty PayU, wybrało tę metodę płatności ponownie przy kolejnych zakupach - mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU Polska.

Oprocentowanie pożyczki wynosi 11 proc. lub 14 proc. w zależności od wyboru wariantu - z ubezpieczeniem lub bez.
Podmiotami udzielającymi pożyczki są Alior Bank SA i mBank SA, które odpowiadają również za sprawdzenie historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej.
Z rat PayU udzielanych przez mBank w pierwszej kolejności mogą skorzystać użytkownicy platformy handlowej Allegro. Z czasem pojawią się one także u innych partnerów PayU.

Wszystkie kroki związane z otrzymaniem rat PayU przez kupującego wykonywane są w Internecie. Aby skorzystać z rat z mBankiem lub Alior Bankiem (warunki finansowe obu pożyczek są takie same) użytkownik Allegro wybiera „raty PayU" jako metodę płatności. Następnie przechodzi do wniosku o pożyczkę ratalną, którego wypełnienie zajmuje kilka minut. We wniosku kredytowym należy uzupełnić liczbę rat i wskazać formę pożyczki (z ubezpieczeniem lub bez). Wymagane jest także podanie danych osobowych oraz informacji o wysokości dochodów. Następnie wniosek trafia do banku, gdzie w ciągu kilkunastu minut wydawana jest decyzja o przyznaniu lub nie pożyczki. Informacja na ten temat wyświetlana jest na stronie,
a dodatkowo przesłana zostaje na adres e-mail klienta. W przypadku pozytywnej decyzji, na stronie wyświetlą się warunki pożyczki. Następnie należy pobrać plik pdf z umową i zatwierdzić ją.
W przypadku użytkowników zarejestrowanych w PayU, po ponownym wyborze płatności ratalnej i zalogowaniu do swojego konta PayU, wszystkich formalności można dokonać automatycznie, bo dane zawarte we wniosku trzeba jedynie potwierdzić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane