PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zakupy w sieci mogą stać się ściślej powiązane z treściami przekazywanymi przez media

Autor: PAP 25 października 2013 09:29

Zakupy online produktów oglądanych właśnie w serialu emitowanym w TV - taka może być, zdaniem uczestników konferencji "E-nnovation more than experience", przyszłość e-handlu.

Jak powiedział PAP Łukasz Nowak z Grupy Allegro, szacuje się, że obecnie ok 3,5 proc. handlu detalicznego w Polsce odbywa się przez internet. Ta wartość stopniowo rośnie. "Do sieci wchodzą właśnie najwięksi gracze ze świata handlu tradycyjnego. Są to chociażby duże, uznane marki odzieżowe" - powiedział.

Jego zdaniem w przyszłości zakupy w sieci mogą stać się ściślej powiązane z treściami przekazywanymi przez media.

"Już dzisiaj 80 proc. konsumentów ogląda telewizję i jednocześnie korzysta ze smartfona, weryfikując informacje. W USA duzi gracze e-handlu współpracują z producentami branży medialnej. Dzięki temu potrafią zaoferować konsumentom przedmioty właśnie prezentowane w wyświetlanym odcinku serialu" - powiedział.

Jego zdaniem takich rozwiązań można się spodziewać na polskim rynku nawet w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Ocenił, że duży wpływ na dynamiczny rozwój e-handlu w Polsce ma upowszechnienie tabletów i smartfonów. "To wykorzystanie mobilnych urządzeń w różnych momentach życia będzie coraz szersze; potrzeby zakupowe będą się pojawiały w większej liczbie sytuacji i kontekstów. W tym widzimy naszą szansę na rozwój, by dotrzeć do siedzącego na kanapie klienta z aplikacją, stroną, produktem czy sposobem prezentacji oferty" - powiedział.

Według Nowaka wśród polskich nabywców kupujących przez internet zauważyć można wzrost zainteresowania produktami, ubraniami i zabawkami dla dzieci, odzieżą, ale także częściami samochodowymi i elektroniką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,85

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane