PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zalando z 2,2 mld euro wpływów i zyskiem 66 mln euro

Autor: wirtualnemedia.pl 16 lutego 2015 14:34

Zalando, jeden z największych w Europie sklepów online zakończył 2014 r. zyskiem na poziomie 66 mln euro. To pierwszy taki wypadek w historii firmy - czytamy w wirtualnychmediach.pl

Według danych ujawnionych przez Zalando w 2014 r. jego przychody wyniosły 2,2 mld euro i były wyższe o 26 proc. w porównaniu z rokiem 2013. W IV kw. ub. r. przychody były wyższe o 21 proc. rok do roku. Wyniki wskazują też, że w 2014 r. Zalando po raz pierwszy w swojej historii odnotowało zysk na poziomie 66 mln euro, podczas gdy rok wcześniej firma wykazała stratę w wysokości 114 mln euro.

Zarząd Zalando podkreśla, że w najbliższym czasie nie planuje ekspansji na kolejne rynki, zamierza natomiast umocnić swoją pozycję w 15 krajach, w których obecnie dostępna jest jego internetowa oferta. Chce także inwestować w rozwój technologiczny, między innymi poprzez akwizycje firm oferujących rozwiązania w segmencie e-commerce. Środki na to mają pochodzić między innymi z wejścia Zalando na giełdę, z której firma chce zebrać ponad 630 mln euro.

Obecnie w ofercie Zalando znajduje się ponad 1500 marek obuwniczych i odzieżowych. Sklep jest obecny także w Polsce, gdzie zamierza wprowadzać najnowsze rozwiązania technologiczne, o czym może świadczyć testowe uruchomienie cyfrowego showroomu jesienią 2014 r.

Według danych Gemiusa polską wersję Zalando odwiedza co dziesiąty internauta w naszym kraju, z czego większość stanowią kobiety.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane