PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Założenie e-sklepu zwiększa obroty o kilkanaście proc.

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 25 października 2010 11:03

W ubiegłym roku Polacy na zakupy w internecie wydali 13 mld 430 mln zł, o 22 proc. więcej niż w roku poprzednim. Mało nadal wydajemy na żywność (0,1 - 0,2 proc. wszystkich zakupów). Jednak jak twierdzą analitycy, obroty każdego sklepu po uruchomieniu wirtualnej filii rosną przeciętnie o kilkanaście procent - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Zakup domeny to wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Często provider oferuje domeny za symboliczną złotówkę, ale związane jest to z wyższymi opłatami w następnych latach.

Koszt hostingu na potrzeby sklepu to wydatek rzędu 300 - 500 zł rocznie. Cena za wdrożenie bezpłatnego skryptu waha się w granicach 700 - 3700 zł. Cena najprostszej strony stworzonej na potrzeby sklepu wynosi ok. 3 - 5 tys. zł, bardzo zaawansowanej - nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na jej wykonanie trzeba czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Trzecią możliwością jest dzierżawa już gotowego sklepu. W cenie dzierżawy jest zazwyczaj hosting. Plusem takiego rozwiązania są niewielkie koszty początkowe, szybka możliwość rozpoczęcia działalności, niewielka strata finansowa w przypadku likwidacji. Cena zazwyczaj uzależniona jest od liczby wprowadzanych do sklepu produktów (najczęściej są to pakiety po kilka tysięcy artykułów). Czasem właściciel sklepu może zaproponować jako swoje wynagrodzenie procent od obrotów. Przeciętnie jednak cena dzierżawy nie powinna przekroczyć 500 - 700 zł miesięcznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane