Założyciel i szef Grupy Elbfonds odwołany ze stanowiska

Autor: propertynews.pl/dlahandlu.pl 7 maja 2015 09:14

Założyciel i szef Grupy Elbfonds odwołany ze stanowiska Stephan Groth

Stephan Groht, założyciel i szef Grupy Elbfonds, został odwołany ze stanowiska. Taką decyzję podjęli inwestorzy funduszy, należących do Elbfonds. Po odwołaniu Grohta, spółka zarządzająca Elbfonds została przekształcona w Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft.

Jak podaje w komunikacie Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft, 29 kwietnia. br. inwestorzy funfuszu Direkt Invest Polen 2, 3, 5, 7 zdecydowali o odwołaniu ze stanowiska dyrektora zarządzającego, Stephana Grohta. 
Niemieckie media donoszą, że powodem odwołania Grohta były bardzo słabe wyniki funduszu. Za jego sprawą powołane zostały różne fundusze zamknięte, które miały zajmować się po części projektami nieruchomościowymi, a częściowo inwestycjami w elektrownie wiatrowe. W ten sposób powstały Fonds Direkt Invest Polen 2, 3, 5 i 7.

Pięć tysięcy prywatnych inwestorów zaangażowało w ten biznes blisko 100 mln euro. Obiecywano im atrakcyjne, dwucyfrowe  stopy zwrotu, wynikające z oczekiwanego rozwoju na rynku nieruchomości handlowych w Polsce. Zdaniem inwestorów, Groht poprzez złe zarządzanie przyczynił się do milionowych strat.

Po odwołaniu Grohta, spółka zarządzająca Elbfonds została przekształcona w Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft, na której czele stanął niemiecki biznesmen Sacha Acker. Jest on wraz z Hansgeorgem Martiusem właścicielem nowego podmiotu.

W Polsce reprezentują ją: Stefan Haupt (Financial Management), Piotr Michał Kosmęda (Legal &Risk Management) oraz Bartosz Babiak (Operation & FInancing).

Zmiany mają na celu podniesienie wyników spółki i zapewnienie zysków dla inwestorów.

Elbfonds Development inwestowało w Polsce w małe centra handlowe pod marką Marcredo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,70

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane