PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Założyciele drogerii Douglas wspólnie z Advent International ogłosili wezwanie na akcje spółki

Autor: www.dlahandlu.pl 15 października 2012 12:53

Założyciele drogerii Douglas wspólnie z Advent International ogłosili wezwanie na akcje spółki

Rodzina Kreke, założyciele sieci drogerii Douglas oraz fundusz Advent International ogłosili właśnie wezwanie na zakup akcji firmy DOUGLAS Holding AG.

Główni akcjonariusze zobowiązali się do sprzedaży swoich akcji - 50,5 proc. zostało juz zabezpieczone. Fundusz płaci 38 euro za jedną akcję.

- Celem transakcji jest stworzenie stabilnej struktury właścicielskiej, realizacja przyjętej strategii rozwoju oraz zapewnienie stałego wzrostu rentowności Grupy Douglas. (...) Jestem przekonany, że Advent International to odpowiedni partner do wdrożenia strategii repozycjonowania Grupy, która zapewni jej przyszły sukces - powiedział Jörn Kreke, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Douglas Holding AG.

Dodano, że jednym z celów przejęcia jest także przyśpieszenie wzrostu segmentu drogeryjnego i jubilerskiego, przy równoczesnej restrukturyzacji zmagającego się z trudnościami segmentu sprzedaży książek.

Do niemieckiej grupy Douglas Holding należy m.in. sieć perfumerii Douglas, która w Polsce liczy 101 placówek oraz ponad 1,1 tys. w Europie. Douglas Holding poza perfumeriami prowadzi też sieci Thalia (książki) z ok. 300 sklepami, Christ (biżuteria) z ok. 200 salonami, AppelrathCüpper (moda) - 13 punktów i Hussel (konfekcja) - ok. 230 sklepów.

Przypomnijmy, na początku września Ecorse Investments, należący do funduszu Advent International Corporation, wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding, po 4,10 zł za akcję.

Advent jest jednym z najbardziej aktywnych inwestorów w sektorze handlu detalicznego. W ciągu ostatnich 5 lat zainwestował w 10 firm z tego sektora, m.in. Serta & Simmons Bedding, DFS, Five Below, Takko i Stokomani.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane