PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Zaniżała wartość towarów w sklepie, grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności

Autor: Onet.pl 21 kwietnia 2015 10:14

Pracownicy ochrony jednego z dąbrowskich hipermarketów zatrzymali kobietę, która na dziale samoobsługowym zaniżała wartość towarów, unosząc je nad wagą przed wydrukowaniem etykiety z ceną - podaje Onet.

50-latka w ten sposób postępowała z trzema rodzajami słodyczy sprzedawanych na wagę i dzięki temu dokonała oszustwa płacąc w kasie za zaniżoną wartość towarów. Dąbrowianka chciała zaoszczędzić kwotę 3,66 zł. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu sklepowego i zatrzymali kobietę. Teraz może grozić jej nawet 8 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kris 2015-05-15 13:23:00

  Jakie 8 lat? za co? kto pisze takie artykuły?

  Szkoda czasu policji i mojego na czytanie tego.

 • Kij w Mrowisko 2015-04-21 23:12:52

  Krętactwa i oszustw nie popieram, ale to ci dopiero AFERA! Całe 3,66 złotych polskich ... Jednak bezapelacyjnie poziom wykrywalności zwiększony, plan wykonany i premia się należy. Tylko na usta się ciśnie stwierdzenie "jaka ochrona, takie wykrywane sprawy".

  Swoją drogą ciekawe czy waga ma aktualną legalizację i czy prawidłowo odlicza tarę opakowania?

  I ostatnia myśl - czy po nagłośnieniu informacji, więcej osób nie nabierze chęci na "redukcję" wagi? Wszystkich nie wyłapią, a jednorazowe 3,66zł (chyba jednak bardziej podpada pod niską szkodliwość czynu, niż 8 lat więzienia) w skali roku x iluś tam klientów, to już może być całkiem konkretna kwota i spora ilość zjedzonych gratis cukierków, mierzona zapewne w kilogramach.

  Czy nie lepiej było ukarać klientkę jakimś mandatem i zakończyć sprawę? A może chodzi o to, aby kilkanaście osób wyjaśniało aferę wartą 3,66zł, a w tym czasie nie pilnowani przez nikogo prawdziwi przestępcy łupili bezstresowo na tysiące albo i miliony?  Coraz bardziej się upewniam, że dzisiejszy świat, a w zasadzie ludzie, zdecydowanie mają problem z adekwatną oceną sytuacji.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane