Zarówno Food Care jak i Michalczewski uważają, że decyzje urzędu patentowego są korzystne właśnie dla nich

Autor: dlahandlu.pl 6 sierpnia 2015 12:51

Dariusz Michalczewski i Food Care przytaczają korzystną dla siebie decyzję Urzędu Patentowego odnośnie znaków towarowych wykorzystujących słowo "Tiger". Obydwie strony uważają, że to im została przyznana racja przez Urząd Patentowy RP.

"W wyniku decyzji Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 5 sierpnia 2015 roku pierwszeństwo do znaku towarowego z elementem TIGER tj. do BLACK TIGER
i WILD TIGER na terytorium Polski dla napojów bezalkoholowych przysługuje firmie Foodcare. Decyzje te są ostateczne i wykonalne - podało biuro prasowe Food Care. Decyzja nie jest prawomocna. Strony mogą odwołać się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie miesiąca od doręczenia pisemnego uzasadnienia decyzji.

Jednocześnie "w dniu 5 sierpnia br. Urząd Patentowy w Warszawie unieważnił znak towarowy bezprawnie zgłoszony przez spółkę FoodCare, w którym znajdowało się słowo „TIGER” - Energy Drink Tiger. W uzasadnieniu (ustnym - red.) Urząd Patentowy podał, że znak został unieważniony z powodu działania spółki Wiesława Włodarskiego w złej wierze, wbrew zawartej umowie, bez wiedzy i zgody Dariusza Tiger Michalczewskiego a także, że zgłoszenie tego znaku było przejawem nieuczciwego działania. Urząd zwrócił uwagę na fakt, że w zgłoszonym przez spółkę FoodCare znaku jako jeden z jego elementów znalazł się bezprawnie podpis Dariusza Tiger Michalczewskiego" - czytamy w informacji przesłanej przez agencję obsługującą Dariusza Michalczewskiego.

Maspex, który na licencji od Dariusza Michalczewskiego wprowadza do obrotu napój Tiger w komentarzu  do sprawy napisał: "To my posiadamy nadal wyłączne prawo do produkcji i sprzedaży napojów TIGER a FoodCare nadal nie może ani produkować, ani sprzedawać napojów z tym oznaczeniem. Pozostałe postanowienia UP z dnia 5 sierpnia, o których pisze FoodCare (Black Tiger i Wild Tiger- red.) mają marginalne znaczenie dla procesów, nie wpływają na postanowienia sądowe i Fundacja będzie się od nich odwoływać. Dla nas tym samym to dopiero początek i sprawa się rozpoczyna".

Jak informuje biuro prasowe Dariusza Michalczewskiego 13 grudnia 2014 roku, Sąd Apelacyjny zobowiązał spółkę FoodCare do zapłaty ponad 15 mln złotych na rzecz Fundacji Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse”, które spółka FoodCare po ogłoszeniu wyroku zapłaciła.

Z kolei Wiesław Włodarski komentując sprawę napisał: "Rozważamy podjęciu kroków prawnych w celu dochodzenia roszczeń wobec konkurencji o zaprzestanie posługiwania się znakiem towarowym z elementem TIGER i o odszkodowanie. Dodatkowo, chciałbym zaznaczyć – zaprzeczając słowom pana Dariusza Michalczewskiego, że nie ma jeszcze ani jednego prawomocnego wyroku, który by potwierdził, że racja w sporze o markę Tiger jest po stronie pana Michalczewskiego – mówi Wiesław Włodarski – właściciel firmy FoodCare.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,76

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane