Zarząd Delta Kurier spotka się z pracownikami i podwykonawcami 21 lutego

Autor: dlahandlu.pl 19 lutego 2018 10:40

Delta Kurier w ostatnich miesiącach nie wypłacała świadczeń dla swoich pracowników,  przez 6 miesięcy nie opłacała także składek ZUS. Pieniądze nie trafiały także do klientów oraz podwykonawców - informuje media jeden z pracowników firmy.

Informacja o zamknięciu działalności została ogłoszona 12 lutego na zebraniu, w którym uczestniczył prezes. Od tej pory ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje. 

Kolejne spotkanie w firmie z pracownikami, podwykonawcami oraz wierzycielami firmy nastąpi 21 lutego o godz, 13:00 na ulicy Bacha 2 w siedzibie firmy Delta Kurier.

Zarząd Delta Kurier informował, że "powodem nagłej decyzji o zawieszeniu działalności spółki były nieoczekiwane wydarzenia z ostatnich tygodni: bank zamknął linię kredytu obrotowego, a przy okazji przejął bieżące wpływy spółki (około 400 tys. zł); przedsiębiorcy, z którymi spółka współpracuje, przetrzymują prawie 1,2 mln zł, co pogorszyło bieżącą płynność finansową; w obliczu tych wydarzeń grupa inwestorów z Vesti straciła możliwość dalszego finansowania spółki.

Firma podjęła działania, aby wpłynęły do niej pieniądze z nadwyżki VAT (ok 3 miliony zł), płatności za wykonane usługi od klientów (około 1,5 miliona zł) i zwrot nierozliczonych pobrań (około 1,2 miliona zł). Zebrane w ten sposób środki posłużą do spłaty zobowiązań względem pracowników, klientów, kurierów, przedstawicieli i przewoźników.Prowadzimy rozmowy z inwestorami, aby uzyskać dodatkowe środki, które pozwolą na szybsze, chociaż częściowe wypłaty wynagrodzeń za styczeń 2018."

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane