Zarząd Kerdos składa wniosek o wycofanie zgłoszenia upadłości

Autor: dlahandlu.pl 21 grudnia 2015 22:03

Zarząd firmy Kerdos podjął decyzję o wniesieniu do sądu wniosku o umorzenie postępowania i o wycofaniu wniosku o ogłoszeniu upadłości, obejmującej likwidację majątku. Jak wykazują władze firmy, działania starego zarządu mogą poważnie godzić w jej interesy.

W obszernym komunikacie spółka wyjaśnia przyczyny tej decyzji.

Pierwotny wniosek został złożony 13 listopada br. przez stary już zarząd spółki. Nowy zarząd został wybrany podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zorganizowanego 18 listopada br. W jego skład wchodzi Romuald Kalyciok oraz Mariusz Kuciński.

- Nowy zarząd spółki niezwłocznie podjął działania mające na celu weryfikację stanu spółki w tym w szczególności zaistnienia stanu niewypłacalności będącego podstawą złożonego wniosku o ogłoszenie upadłości. Przeprowadzona przez nowo powołany zarząd analiza samego wniosku o ogłoszenie upadłości oraz dokumentacji dostępnej w siedzibie spółki prowadzi do konstatacji, iż mógł on zostać złożony przedwcześnie, w złej wierze, mając na celu pokrzywdzenie wierzycieli i akcjonariuszy mniejszościowych - podano w komunikacie.

W momencie złożenia wniosku doszło do gwałtownego spadku kursu akcji i zawieszenia jej notowań przez zarząd giełdy. Jak wykazują nowe władze Kerdos, przyczyną oprócz wniosku była także wyprzedaż akcji należących do poprzedniego prezesa firmy oraz brak ogłoszenie raportu kwartalnego w terminie.

- Cofnięcie przedmiotowego wniosku o ogłoszenie upadłości jest w opisanym stanie zasadne i konieczne, stanowi pierwszy krok do wyjaśnienia statusu obligacji spółki w zakresie ich wymagalności, oraz zapobieżenia utraty istotnych aktywów spółki w postaci udziałów Dayli Polska - podaje zarząd.

Jak informują nowe władze Kerdos, po analizie wyników Dayli okazuje się, że osiągane przychody pozwalają na zaspokojenie zobowiązań własnych spółki. Stawia to wniosek o ogłoszenie upadłości jako bezpodstawny.

- Podjęcie decyzji o wycofaniu wniosku o ogłoszenie upadłości jest związane również z zawarciem w dniu 27 listopada 2015 r. porozumienia w przedmiocie restrukturyzacji zobowiązań wynikających z kredytu udzielonego Dayli Polska, którego poręczycielem jest Kerdos. Spółka wskazuje, że bezpośrednią podstawą złożenia przez poprzedni zarząd wniosku o ogłoszenie upadłości było skierowanie do spółki żądania zaspokojenia roszczenia wynikającego z poręczenia przez wnioskodawcę za dług kredytowy Dayli Polska wobec ING Banku Śląskiego - pisze zarząd.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane