PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zarząd Nomi dementuje pogłoski, jakoby sieć miała zostać przejęta przez Bricomarche

www.portalspozywczy.pl 17 października 2014 09:28

Zarząd Nomi dementuje pogłoski, jakoby sieć miała zostać przejęta przez Bricomarche

Firma potwierdziła, że nie prowadzi z właścicielami Bricomarche żadnych rozmów dotyczących przejęcia całości lub części sieci.

- W wyniku braku porozumienia z częścią wynajmujących Nomi obiekty handlowe, którzy nie wyrazili zgody na obniżenie nierynkowych stawek czynszowych, Nomi faktycznie wycofało się z jedenastu najmniej rentownych lokalizacji. Zarząd Nomi był informowany o planach ewentualnego wynajmu części tych obiektów sieci Bricomarche, jednakże jedyne uzgodnienia jakie Nomi poczyniło w tym zakresie z Bricomarche, dotyczyły możliwości zatrudnienia załogi likwidowanych marketów - podał zarząd sieci w komunikacie.

W chwili obecnej sieć Nomi liczy 17 marketów. Jak podano, w związku z niesatysfakcjonującym poziomem stawek czynszowych i rentowności sklepów rozważana jest jeszcze likwidacja 3-4 lokalizacji, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte, a negocjacje z wynajmującymi nadal trwają.

Na koniec października 2014 r. planowane jest też zakończenie procesu zmiany dotychczasowego modelu dystrybucji na rozwiązanie dostosowane do obecnej skali sieci i istotnie tańsze. Nomi przejdzie w pełni na dostawy bezpośrednie dla dostawców krajowych, w wyniku czego przestanie korzystać z dotychczasowego Magazynu Centralnego w Piotrkowie Trybunalskim.

- W ocenie zarządu prowadzony plan restrukturyzacji powinien doprowadzić spółkę do pozytywnej rentowności w roku finansowym 2015. Zarząd spodziewa się również, że do zawarcia układu z wierzycielami może dojść już połowie 2015 r. - podano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pilanin 2015-01-20 22:51:35

    z takim zarządzaniem NOMI nie masz szans na przetrwanie od czasu przejęcia przez obecny zarząd firma staczała się po równi pochyłej.

  • Anonim 2014-11-09 15:15:50

    Bricomarche istnieje w od 5.11.2014 zamiast Nomi w Świętochłowicach

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane