Zarządca obiektów komercyjnych sprzedany za 1.215 mld dol AUD

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 25 czerwca 2014 10:19

UGL zawarł wiążącą umowę sprzedaży DTZ z konsorcjum private equity za 1,215 mld dolarów australijskich. Finalizacja transakcji spodziewana jest pod koniec września br. pod warunkiem uzyskania odpowiednich zgód regulatora dotyczących koncentracji, braku istotnych i niekorzystnych zmian w działalności firmy oraz innych typowych warunków biznesowych.

Konsorcjum składa się z: TPG Capital, PAG Asia Capitaln oraz Ontario Teachers' Pension Plan.

UGL uważa, że prive equity najlepiej będzie wspierało potencjał wzrostu DTZ oraz maksymalizowało długoterminowe interesy klientów, jak i pracowników.

- Aby dokonać rodzielenia DTZ i Engineering, zarząd omówił szereg alternatyw w tym podział lub sprzedaż DTZ. Ostatecznie zarząd podjął decyzję, że oferta zakupu DTZ przez Konsorcjum TPG i PAG jest w najlepszym interesie firmy, jak i jej akcjonariuszy. Cena sprzedaży określa godziwą wycenę DTZ, dzięki której zarząd uważa, że przyniesie znaczącą wartość dla akcjonariuszy UGL. Zarząd uważa także, że Konsorcjum TPG i PAG jest najlepiej przygotowe, by wesprzeć DTZ w rozwoju, jak i staje się jednym z dominujących graczy na globalnym rynku nieruchomości komercyjnych, zapewniając tym samym długoterminową maksymalizację zysków naszych klientów, jak i pracowników - powiedział przewodniczący UGL, Trevor C. Rowe AO.

Zakup aktywów dokonany zostanie wyłącznie ze środków własnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane