Zbigniew Ziobro chce opodatkowania sieci handlowych

Autor: PAP 5 września 2013 20:35

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zapowiedział w czwartek, że jego ugrupowanie zamierza przedstawić propozycje mające na celu doprowadzenie do opodatkowania sieci hipermarketów, korporacji i banków.

Lider SP - który w czwartek w Mielcu zachęcał do głosowania w wyborach uzupełniających do Senatu na kandydata swej partii Kazimierza Ziobrę - spotkał się z dziennikarzami na parkingu przed hipermarketem.
"Podatki muszą być płacone w sposób sprawiedliwy. Nie może być tak, że od maluczkich są one bezwzględnie ściągane, a od tych wielkich w ogóle podatków nie otrzymuje polskie państwo. To co dzieje się dzisiaj, jest wielką niesprawiedliwością i szkodzi polskiej gospodarce" - mówił Ziobro.
Pytany, jakie rozwiązania proponuje jego partia, powiedział, że może to być wprowadzenie podatku obrotowego, choć - jak zaznaczył - problemy prawny z tym związane należałoby wyjaśnić z Komisją Europejską lub skorzystać w tej dziedzinie z rozwiązań rządu węgierskiego - Węgry wprowadziły podatek dla korporacji i podatek bankowy.
"Wielu o tym mówiło, ale nikt nie ma odwagi tego zrobić. My zrobimy porządek z podatkami niepłaconymi przez hipermarkety, banki, a jeśli już płaconymi, to w śladowych ilościach" - powiedział Ziobro.
Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2013-09-08 12:58:11

  Może wreszcie ktoś się odważy, przecież zagranicznym siecią tak się opłaca nas (prac, i państwo) "doić) że znowu Polska jest na czele rynków w którym inwestorzy chcą i sie im opłaca inwestować!!! Bo tylko -no może jeszcze w Bułgarii i Rumuni pracodawca moxe na umowie đmieiowej pacic w roylicyeniu rocynzm!!!

 • Marcin 2013-09-06 10:22:22

  Każdy dużo gada, a później zajmuję się marihuaną i pedalstwem! Zawsze to samo, sieci i banki będą ruchały POLAKÓW i wywoziły zyski za "GRAMANICE"

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,38

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane