Zbigniew Ziobro chce opodatkowania sieci hiper- i supermarketów

Autor: PAP 21 maja 2014 14:23

Zbigniew Ziobro chce opodatkowania sieci hiper- i supermarketów

O postulacie wsparcia polskich rodzin kwotą 500 zł na każde dziecko mówił w środę w Krakowie lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Według niego pieniądze miałyby pochodzić z opodatkowania zagranicznych sieci hipermarketów.

"Solidarna Polska konsekwentnie stawia na wsparcie polskiej rodziny. Uważamy, że standardem powinno być przyznawanie polskim rodzinom 500 zł na każde dziecko wsparcia finansowego, bo to jest standard europejski" - powiedział Ziobro.

Wskazał również źródła finansowania tego wsparcia: "Opodatkowanie hiper- i supermarketów tak, jak to zrobił (premier - PAP) Orban na Węgrzech" - powiedział Ziobro.

Przeczytaj także:

Dodał, że "w Polsce poprzez rozmaite sztuczki księgowe wielkie sieci super- i hipermarketów, które obracają setkami miliardów złotych, prawie w ogóle nie płacą podatków".

"Podobnie było na Węgrzech. Węgry pokazały, jak to zrobić. Pozyskały poważne środki, aby m.in. były pieniądze na pomoc dla węgierskich rodzin i wsparcie finansowe co miesiąc na każde węgierskie dziecko. I również w Polsce tak być powinno, bo mamy z tym wielki problem. To jest nasze przesłanie i o to też się będziemy bić dla polskich rodzin" - powiedział Ziobro, zajmujący pierwsze miejsce na liście kandydatów Solidarnej Polski do PE w okręgu nr 10 (woj. małopolskie i świętokrzyskie).

W toku kampanii Solidarna Polska prowadzi akcję "Napiszmy konstytucję dla polskiej rodziny", w której oprócz comiesięcznych świadczeń na dzieci znalazłyby się takie postulaty, jak bezpłatne żłobki i przedszkola, minimalne emerytury dla tych kobiet, które poświęciły się wychowaniu dwójki i więcej dzieci.

Liderowi Solidarnej Polski towarzyszył w środę w Krakowie startujący z pierwszego miejsca śląskiej listy Solidarnej Polski bokser Tomasz Adamek. "Solidarna Polska jest coraz mocniejsza i walczymy o każdy głos. Mówię prawdę, pokazuję, że można się nie bać, a ludzie chcą zmian i my te zmiany im damy" - powiedział Adamek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mario 2014-05-22 16:59:51

  Nie upaństwowić a zadbać o interes obywateli a nie tylko o interesy decydentów. Inne kraje jak Niemcy, Anglia, Francja, U.S.A potrafią a my jesteśmy głupsi i nie potrafimy. Te rekiny robią co chcą a decydenci im na to pozwalają mając w d...e obywateli. Dlaczego najlepsi nasi rodacy uciekają za granicę - bo tam się mają lepiej jak we własnym kraju. Dlaczego w/w kraje przyjmują obywateli innych państw - aby na nich pracowali. Nie jestem anty, jestem za normalnością, za normalnymi zasadami i normami dla wszystkich. Kiedyś nas wykorzystywali inni teraz wykorzystują nas inni naszą głupotę i naiwność bez skrupułów, a decydenci na to pozwalają mając obywateli w wielkim poważaniu.!!! Polityka i politycy mnie nie interesują, czy to ten czy tamten, naiwnie myślę że może znajdzie się ktoś i zacznie myśleć o zwykłych kowalskich i ich losie a nie tylko o sobie.

 • europa 2014-05-22 15:52:32

  te komentarze są indolentów i nie oparte na faktach.albo chcemy żyć nowocześnie, albo zaściankowo. a może wszystko upaństwowić?

 • mario 2014-05-22 15:36:53

  To co napisał Polak jest wszystko prawdą ale o wiele więcej na ten temat można by pisać. Te sieci ogłupiają wszystkich - Biedronka niby polska a Portugalska, produkty w niej niby polskie a uprawia ją holender który też nie płaci podatków, ładują wszystkich konsumentów pod włosek i kręcą lody. Dziwny ten nasz kraj a decydenci tylko o sobie myślą. Konsumencie obudź się dzisiaj, bo jutro będzie za późno.

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,18

 • Śr

  4,73

 • Min

  3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane