Zbliża się rozbudowa centrum Auchan w Piasecznie

Autor: kurierpoludniowy.pl 26 stycznia 2015 10:57

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni upoważnili burmistrza Zdzisława Lisa do sprzedaży w trybie bezprzetargowym trzech gminnych działek leżących na przedłużeniu ulicy Tulipanów. Wiadomo, że na tych działkach zależy planującemu rozbudowę Auchan - informuje kurierpoludniowy.pl.

Pomysł, aby upoważnić burmistrza do rozporządzania tymi nieruchomościami (mają one stanowić kartę przetargową w negocjacjach z Auchan) wielu osobom nie przypadł do gustu. Przewodniczący rady miejskiej Piotr Obłoza przed podjęciem uchwały przeczytał list Stowarzyszenia Tulipanów, w którym mieszkańcy zwracali uwagę radnych m.in. na to, że nowe Auchan będzie odwiedzać 12 mln osób rocznie, w związku z czym najbliższej okolicy hipermarketu grozi paraliż komunikacyjny. Z kolei mieszkańcy ul. Rubinowej wyrazili obawy, że gdy gmina sprzeda Auchan działki, pod ich oknami będzie odbywał się ruch towarowy. Sprzeciw wzbudziła także proponowana forma sprzedaży działek w trybie bezprzetargowym. W swoim piśmie członkowie Stowarzyszenia Tulipanów postraszyli gminę, że degradacja ich warunków bytowych może zaowocować w przyszłości wieloma pozwami - czytamy na stronie kurierpoludniowy.pl.

Rozbudowa centrum ma przebiegać etapami. Hipermarket ma przez cały czas normalnie funkcjonować. Docelowo w rozbudowanym Auchan będzie mieściło się 200 butików, czyli o 160 więcej niż obecnie. Dorota Patejko potwierdza, że Auchan rozważało zakup trzech gminnych działek leżących na przedłużeniu ul. Tulipanów po cenie rynkowej, jednak nie zamierza wykorzystywać ich do celów komunikacyjnych. Te działki pozwoliłyby natomiast stworzyć dodatkową powierzchnię przeznaczoną na rozrywkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • znawca 2015-01-29 13:46:16

    hm kilka razy widziałem rzecznika w wywiadzie telewizyjnym niestety ale słowo ówione nie korelowało z tzw. "językiem" ciała - widać że przekaz jest niespójny

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane