PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Złote Tarasy powstały niezgodnie z prawem?

Autor: Gazeta Wyborcza Warszawa 27 maja 2010 10:17

Rozpoczął się proces w tzw. sprawie Złotych Tarasów. Na ławie oskarżonych zasiada czterech byłych urzędników nieistniejącej już gminy Centrum. Prokuratura oskarża ich m.in. o niedopełnienie obowiązków, przekroczenie uprawnień i niegospodarność, czyli narażenie publicznej kasy na znaczne straty - informuje "Gazeta Wyborcza Warszawa".

Pomysł budowy Złotych Tarsów zrodził się 13 lat temu. Powstała miejsko-prywatna spółka, do której miasto wniosło aportem atrakcyjny grunt.  Prokuratura uważa, że stało się to z naruszeniem prawa. Bo, po pierwsze, wartość działki została zaniżona nawet o 100 mln zł, a po drugie, do terenu były roszczenia spadkobierców, więc gruntu nie można było zbyć. Zdaniem oskarżyciela wniesienie aportu było zbyciem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Griu 2010-05-31 13:05:47

  Zamknięcie urzędasów do pierdla to żadne wyjście; jeśli straciło miasto lub państwo - to one powinny zwindykować udziały w przestępczym przedsięwzięciu i spadkobiercom wypłacić wynagrodzenie za grunt wg wyceny rzeczoznawców. Przed sądem muszą też stanąć \"odważni\" inwestorzy, którzy skorumpowali urzędasów, zgodnie z zasadą: \" dura lex sed lex\"

 • jurek 2010-05-27 16:12:30

  Trzeba cały teren, wraz z zabudowaniami oddać spadkobiercom! Takie powinno być prawo!Urzędasów i spółkowiczów do pierdla.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,98

 • Śr

  3,22

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane