ZM Henryk Kania mają zgodę UOKiK na przejęcie Staropolskich Specjałów

Autor: dlahandlu.pl 1 grudnia 2017 11:57

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Zakłady Mięsne Henryk Kania z Pszczyny części mienia Staropolskich Specjałów z Goczałkowic Zdroju. Spółki prowadzą działalność polegającą na produkcji mięsa oraz wędlin. Przejmowane mienie stanowi zakład przetwórstwa mięsnego, wraz z magazynami, suszarniami i liniami pakującymi.

Przypomnijmy, że spółka ZM Henryk Kania w dniu 16 października 2017 roku zawarła przedwstępną umowę przeniesienia przedsiębiorstwa Staropolskie Specjały, w celu zwolnienia z długu tej spółki względem ZM Henryk Kania.

Strony umowy zobowiązały się do zawarcia w terminie najpóźniej do dnia 28 grudnia 2017 roku umowy przyrzeczonej, na mocy której Staropolskie Specjały, w celu zwolnienia się z długu względem ZM Henryk Kania przeniesie na rzecz tej spółki swoje przedsiębiorstwo, którego skład wchodzą m.in. prawo własności oraz użytkowania wieczystego nieruchomości położonych w Goczałkowicach - Zdroju, środki trwałe, środki pieniężne, prawa wynikające z zawartych umów i inne.

Wartość nabywanego przedsiębiorstwa oszacowana została w wycenie wykonanej przez rzeczoznawców majątkowych 293 mln zł.

Warunkiem zawarcia umowy przyrzeczonej było uzyskanie zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane