PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zmarł założyciel sieci Aldi, 2. najbogatszy Niemiec

Autor: IAR 28 lipca 2010 14:31

Zmarł założyciel sieci Aldi, 2. najbogatszy Niemiec

W Niemczech zmarł założyciel jednej z popularnych sieci supermarketów Aldi - Theo Albrecht. Jeden z najbogatszych Niemców zmarł w szpitalu w Essen w wieku 88 lat. Koncern poinformował, że Theo Albrecht zmarł w minioną sobotę - podał IAR.

Na życzenie rodziny jednak informację tę podano do publicznej wiadomości dopiero teraz. Dziś Theo Albrecht został pochowany podczas skromnej uroczystości pogrzebowej z udziałem najbliższej rodziny. Przedsiębiorca uległ przed rokiem wypadkowi. Po nim nie wrócił już do normalnego życia.

Początki jego kariery sięgają 1946 roku, kiedy wraz z bratem odziedziczył po matce sklep spożywczy w Essen. 15 lat później bracia Theo i Karl Albrecht, posiadali już 300 sklepów. Majątek Theo Albrechta szacowany jest na 17 miliardów dolarów.

W 1971 roku Theo Albrecht został porwany i uwolniony dopiero po zapłaceniu okupu w wysokości siedmiu milionów marek. Bracia Albrecht wycofali się po tym z życia publicznego. Od porwania nigdy nie wypowiadali się dla mediów. Ostatnie zdjęcia braci - zrobione wbrew ich woli - pochodzą z lat 80-tych.

W Polsce Aldi ma blisko 40 sklepów. Działa w Polsce od 2008 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane