Zmiana strategii. Aldi wprowadza do oferty produkty z wysokiej półki

Autor: dlahandlu.pl 12 lipca 2013 12:04

Zmiana strategii. Aldi wprowadza do oferty produkty z wysokiej półki

Kaszki Nestle, soczki i dania w słoiczkach pod marką Bobofrut i Gerber oraz pieluszki Pampers i płyny i oliwki dla dzieci Johnson&Johnson choć są markami z wysokiej półki cenowej znalazły się na półkach sieci Aldi w Polsce, postrzeganej dotychczas jako najtwardsza z sieci dyskontowych, z największym udziałem marki własnej spośród wszystkich dyskontów obecnych w Polsce.

Sieć chwali się w swojej gazetce reklamowej, że teraz także w sklepach Aldi można nabyć markowe produkty Pampers, Bobofrut, Gerber i Johnson& Johnson. Oznacza to, że firma podpisała kontrakty z największymi koncernami: Procter&Gamble (pieluszki), Nestle (kaszki, soczki, dania dla dzieci) oraz Johnson and Johnson (płyny do kąpieli). W sklepach Aldi dostępne są także produkty polskiej mleczarni Mlekovita, która sprzedaje tu swoje produkty pod własnym logo, a nie pod logo sieci.

W październiku cytowaliśmy niemieckie media informujące, że sieć dyskontowa Aldi, który ma ofercie ponad 90 proc. produktów marki własnej podpisała umowę z amerykańskim koncernem Coca-Cola. Oprócz Coli w sklepach Aldi dostępne będą także Fanta i Sprit. Aldi zapowiadało wówczas, że kolejnym krokiem w pozyskaniu markowych produktów będzie podpisanie kontraktu z firmą Nivea. Przedstawiciele firmy zaznaczyli, że pozyskanie producenta kosmetyków będzie priorytetem dla sieci.

Zmiana nastawienia sieci do asortymentu jest wynikiem nowego podejścia, których nie satysfakcjinuje już tylko niska cena. Chcą oni niskiej ceny i wysokiej jakości, reprezentowanej w ogólnej świadomości przez kluczowe światowe marki.

Sieć funkcjonuje w 15 krajach europejskich (m.in. w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii czy Hiszpanii), a także w Stanach Zjednoczonych i Australii. Aldi działalność w Polsce rozpoczął w 2006 r. Pierwsze osiem sklepów zostało otwartych 25 lutego 2008 r. Siedziba polskiego oddziału Aldi mieści się w Chorzowie. Obecnie Aldi ma w całej Polsce ponad 70 sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane