PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zmiana w kierownictwie Maxima Grupe - Mindaugasa Bagdonavičiusa zastąpi Neringa Janavičiūtė

Autor: www.dlahandlu.pl 2 czerwca 2014 10:59

Zmiana w kierownictwie Maxima Grupe - Mindaugasa Bagdonavičiusa zastąpi Neringa Janavičiūtė

3 czerwca zmienia się kierownictwo firm detalicznych MAXIMA GRUPĖ na terenie Litwy, Łotwy, Estonii, Polski i Bułgarii. Spółka kierowana będzie przez długoletnią pracowniczkę Neringę Janavičiūtė. Zastąpi ona na tym stanowisku dyrektora generalnego Mindaugasa Bagdonavičiusa, który pełnił tę funkcję od 2008 roku.

W kwietniu tego roku Mindaugas Bagdonavičius został prezesem zarządu „Vilniaus prekyba", holdingu kontrolującego MAXIMA GRUPĖ. Mindaugas Bagdonavičius będzie kontynuował pracę na tym stanowisku, a ponadto będzie odpowiedzialny za działalność spółek grupy AKROPOLIS. Będzie również koordynował rozwój działalności detalicznej w Hiszpanii.

- MAXIMA GRUPĖ stworzyła bardzo dobrze prosperującą sieć sklepów detalicznych. Obecnie ze względu na długoterminową strategię spółki zdecydowaliśmy się na ponowne zdefiniowanie działalności firmy oraz obowiązków i priorytetów związanych z jej funkcjonowaniem- mówi Mindaugas Bagdonavičius.

Neringa Janavičiūtė pracowała w „Vilniaus prekyba" od 1994 roku, zaczynając od stanowiska Executive of Commerce, a następnie kontynuowała karierę w działach sprzedaży i marketingu firm grupy MAXIMA. W 2002 roku Neringa Janavičiūtė była szefową „Vilniaus Akropolis" i powierzono jej zadanie otwarcia „Akropolis", pierwszego, największego centrum handlowego w krajach bałtyckich. Przez ostatnie sześć lat pełniła funkcję dyrektora marketingu w spółkach grupy MAXIMA i była członkiem Rady Dyrektorów.

MAXIMA GRUPĖ powstała w 2007 roku jako firma kontrolująca spółki detaliczne z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski i Bułgarii. Na koniec roku 2013 działało w tych państwach 508 sklepów MAXIMA X, MAXIMA XX, MAXIMA XXX, ALDIK oraz T-MARKET, w tym 230 na Litwie, 144 na Łotwie, 71 w Estonii, 42 w Bułgarii i 21 w Polsce. We wszystkich tych krajach MAXIMA GRUPĖ zatrudnia ponad 30 tysięcy pracowników. W 2013 roku skonsolidowane obroty grupy MAXIMA GRUPĖ wzrosły o 5,9% i wyniosły 2,519 mld EUR bez VAT.

W roku 2013 roczne obroty sieci Aldik w Polsce wyniosły 107 mln litów (130 mln złotych) i były o 23 proc. wyższe w porównaniu do obrotów z okresu 10 miesięcy 2012 roku. Warto przypomnieć, że litewski operator przejął lubelską spółkę 1 marca 2012 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane