Zmiana warty w FoodCare. Firmą pokieruje były dyrektor operacyjnym Jeronimo Martins

Autor: www.dlahandlu.pl 23 listopada 2015 09:07

Zmiana warty w FoodCare. Firmą pokieruje były dyrektor operacyjnym Jeronimo Martins fot. za wirtualnemedia.pl

Mariusz Borowiak objął funkcję nowego dyrektora generalnego firmy FoodCare (właściciela marek: Black, Gellwe, Frugo, Fitella, 4Move, N-Gine, i Blow oraz producenta marek własnych w kategoriach deserowych). Jako dyrektor generalny odpowiadał będzie między innymi za kreowanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy zarówno w Polsce jak i za granicą.

Mariusz Borowiak to manager z ponad 25 letnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami różnej wielkości.

- Nadszedł czas bym znalazł sobie godnego następcę. Obserwowałem dokonania Mariusza ponad sześć lat. Sprawdzałem, testowałem jak radzi sobie w różnych sytuacjach. To człowiek z ogromnym doświadczeniem i niezwykłą umiejętnością myślenia strategicznego, któremu ze spokojem mogę przekazać zarządzanie moją firmą - podkreśla Wiesław Włodarski właściciel FoodCare.

Mariusz Borowiak jest absolwentem Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W latach 1990-1995 pełnił funkcję dyrektora zakupu w firmie Elektromis. W latach 1995-2002 był dyrektorem operacyjnym w spółce Jeronimo Martins Dystrybucja. Od roku 2002 pracował w Grupie Żywiec gdzie był dyrektorem ds. sprzedaży i dystrybucji a od października 2005 r. pełnił funkcję członka zarządu Grupy Żywiec. W latach 2012 – 2015 sprawował funkcję dyrektora zarządzającego Stock Polska.

- Naszym celem na najbliższe 10 lat jest zrobienie z FoodCare globalnego koncernu. Jesteśmy już na dobrej drodze. W ciągu ostatnich 4 lat zwiększyliśmy sprzedaż eksportową średnio o ponad 50 proc. rocznie. Świadomie podejmujemy działania marketingowe celem tworzenia brandów, które odnoszą spektakularne sukcesy nie tylko w Polsce, ale również na rozwiniętych rynkach Europy, Azji, Australii czy Ameryki Północnej. Takim brandem jest chociażby marka BLACK.  Zatrudnienie człowieka, który to rozumie, nie boi się wyzwań i ma wyczucie rynku to podstawa dalszego rozwoju. – dodaje właściciel koncernu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jancio 2015-11-27 08:42:23

  Borówa - to znakomity "ruch". Stock był liderem rynkowym przed przyjściem Mistarza. Po wyjściu , tylko skandal i smród. W Jeronimo oczywiście, że nie pracował,

 • Kfik 2015-11-24 09:53:00

  Mariusz Borowiak nigdy nie był operacyjnym Biedronki. Co więcej - nigdy w Biedronce nie pracował. Jeronimo z roku 2000 to nie obecne Jeronimo. Myślę, że warto sprawdzać prezentowane informacje...

 • herbatnik 2015-11-23 15:46:23

  "Kolejny krok".. raczej w kierunku sprzedaży firmy... stawiam na MASPEX.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  7,14

 • Min

  3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane