PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zmianami w Eko Holdingu pokierują managerowie z Aholdu i SPAR-u

Autor: dlahandlu.pl 25 marca 2011 08:41

Zmianami w Eko Holdingu pokierują managerowie z Aholdu i SPAR-u

Do zespołu zarządzającego Grupy EKO Holding dołączyli doświadczeni menedżerowie, dotychczas pracujący dla światowych firm handlowych: Mirosław Jankowski i Marek Szybalski.

Mirosława Jankowskiego przez dziesięć lat zatrudniał koncern Royal Ahold. Drugim wzmocnieniem kadrowym giełdowej spółki jest Marek Szybalski, który od 2001 r. związany był z międzynarodową siecią Spar. Wykreował on i wprowadził do obrotu 260 marek własnych.

Mirosław Jankowski przez ostatnie dziesięć lat pracował dla koncernu Royal Ahold - jednej z największych firm handlowych na świecie, która posiada sieci supermarketów w jedenastu krajach (Europa i Stany Zjednoczone).

Przez ostatnie 5 lat pracował w centrali koncernu w Amsterdamie na stanowisku European Senior Manager. Był odpowiedzialny za negocjowanie, zawieranie i realizowanie europejskich kontraktów z największymi międzynarodowymi producentami, m.in. Procter&Gamble, Nestle, Coca-Cola, Henkel czy Kraft. W Grupie EKO Holding Mirosław Jankowski objął stanowiska wiceprezesa zarządu Polskiej Grupy Drogeryjnej Sp. z o.o. i Dyrektora Generalnego PGD Sp. z o.o

Z kolei Marek Szybalski od 2001 roku związany był z firmą SPAR - największą na świecie dobrowolną siecią sklepów (14 500 placówek w 33 krajach) z rocznym obrotem przekraczającym 28 bilionów euro.

Pracował na stanowisku dyrektora sprzedaży i marketingu SPAR Polska, spółki dysponującej wyłączną licencją na logotyp SPAR w Polsce. Do Jego osiągnięć należało m.in. stworzenie od podstaw działów: zakupów, wsparcia sprzedaży zewnętrznej oraz trade-marketingu. Dopasował do specyfiki polskiego rynku europejskie projekty SPAR, wykreował i wprowadził do obrotu 260 marek własnych SPAR wraz ze strategią sprzedaży oraz był współautorem programu lojalnościowego dla sieci.

W Grupie EKO Holding Marek Szybalski będzie odpowiedzialny za rozwój projektów franczyzowych w segmencie spożywczym i drogeryjnym. Do EKO Holding S.A. należą sieci franczyzowe Rabat Detal (sklepy spożywcze) oraz Drogerie Jasmin.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane