PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Zmiany demograficzne wpływają na spadek popularności hipermarketów

Autor: dlahandlu.pl 23 marca 2012 11:58

Zmiany demograficzne wpływają na spadek popularności hipermarketów

Na spadek popularności formatu hipermarketów ma wpływ kilka czynników, głównie związanych ze zmianami społecznymi i demograficznymi - powiedział Matthias Queck, z Planet Retail podczas konferencji CEE&Poland Retail Business Summit 2012.

Do najważniejszych z nich można zaliczyć: starzejące się społeczeństwo i rosnącą liczbę gospodarstw jedoosobowych, które nie potrzebują wielkich cotygodniowych zakupów, rosnące koszty utrzymania samochodu i drożejące paliwo, przepływ klientów z hipermarketów do e-delikatesów, a także mniejsze dochody klientów, które  wpływają na ograniczanie przez nich wydatków i kupowanie jedynie małych ilości niezbędnych produktów.

Do tego dochodzą trendy ogólnorynkowe takie jak: obostrzenia prawne związane z budową nowych sklepów wielkopowierzchniowych a także ekspansja sklepów dyskontowych i małoformatowych oraz specjalistycznych na osiedlach mieszkaniowych i w centrach miast. Klienci wybierają więc wygodne zakupy po drodze, bez ruszania samochodu i napełniania lodówki po brzegi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ola 2012-03-25 05:17:26

  Niestety ,ja robiłam dawniej duże zakupy artykułów, które mogą poleżeć dłużej (mąka, cukier, koncentraty i wiele, wiele innych, nawet jednorazowo potrafiłam wydać 600-800zł. Ta forma zakupów dla mnie była wygodna, ponieważ opiekuje się dzieckiem leżącym niepełnosprawnym i rzadko wychodzę z domu. Teraz także mam zapasy ale już tyle nie wydaje, bo brak środków a opłaty za mieszkanie spore. W mięso zaopatruje się w hurtowniach, odkąd stwierdziłam,że mięso w hipermarketach jest za drogie a kurczaki wątpliwej świeżości. Zwykle kupuję skrzynkę kurczaków (15 kg) prosto z ubojni czy pół świnki.Jedno i drugie przywożą mi do domu. Ryby sporadycznie i wołowina także, bo są zbyt drogie. Pieczywa jemy mało.Miesięcznie wydaje na żywność mając zapasy od 200-350zł.Oczywiście wcześniej dokonuje rozeznania w cenach. Z niektórych rzeczy zrezygnowałam, inne zamieniłam na tańsze produkty. Ciasta piekę sama , makaron , pierogi także , chleb od czasu do czasu sama piekę. Wędliny sporadycznie kupuję , bo wolę kupić mięso i sama zrobić pieczeń czy pasztet. Na pewno bez dodatku tej chemii i innych świństw.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,75

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane