PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zmiany w statucie Czerwonej Torebki, spółka zmniejsza liczbę członków rady nadzorczej

Autor: dlahandlu.pl 19 sierpnia 2015 10:01

Zgodnie z nowym brzmieniem statutu z dziewięciu do pięciu zmniejszyła się liczba członków rady nadzorczej spółki Czerwona Torebka SA.

Członkowie rady nadzorczej są powoływani, odwoływani i zawieszani przez Walne Zgromadzenie.

W skład rady nadzorczej wchodzą aktualnie: Wiesław Michalski i Adam Maciejewski.

Do kompetencji rady nadzorczej należy m.in. podejmowanie decyzji w sprawach: 
powoływania, odwoływania i zawieszania członków zarządu, zatwierdzanie rocznych budżetów spółki i spółek celowych oraz biznes planów spółki oraz Grupy Czerwona Torebka; zaciągnięcia kredytów bankowych lub pożyczek przez spółkę lub spółki celowe; nabycia lub objęcia akcji, udziałów, papierów wartościowych lub jednostek uczestnictwa w innych spółkach lub podmiotach; zawarcia, zmiany lub rozwiązania przez spółkę lub spółkę celową umowy o współpracy strategicznej, takiej jak np. umowa spółki osobowej, umowa o wspólnym przedsięwzięciu, umowa o współpracy (za wyjątkiem umów najmu zawieranych w zwykłym toku działalności) czy też udzielanie zezwolenia na jakiekolwiek obciążenie akcji, udziałów lub jednostek uczestnictwa spółek celowych (za wyjątkiem obciążania akcji lub udziałów w spółkach celowych na zabezpieczenie zaciąganych przez nie kredytów i pożyczek na inwestycje w kwocie nie przekraczającej 5 mln zł).

W nowym statucie, zwiększyła się także wysokość kwoty w ramach postępowań spornych, sądowych lub arbitrażowych, które podlegają nadzorowi rady nadzorczej z 400 tys. zł w startym statucie do 1 mln zł (w przypadku kilku postępowań z 800 tys. zł do 2 mln zł) obecnie. 


Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane