PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zmieni się prezes koncernu Nestle. Nowy przyjdzie z Fresenius Group

Autor: dlahandlu.pl 28 czerwca 2016 14:52

Od 1 stycznia 2017 roku koncern Nestlé będzie miał nowego prezesa. Paul Bulcke, obecnie pełniący tę funkcję, zostanie przewodniczącym Rady Nadzorczej. Nowym prezesem koncernu Nestlé zostanie 50-letni Ulf Mark Schneider, który od 2003 roku jest prezesem Fresenius Group.

Peter Brabeck-Letmathe, pełniący funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej, zgodnie ze statutem spółki nie będzie ubiegał się o reelekcję i osiągając wiek emerytalny, zrezygnuje z wszystkich swoich funkcji w Radzie. W związku z tym Rada Nadzorcza dniu 27 czerwca br. zaproponowała aktualnemu prezesowi Nestlé, Paulowi Bulcke, aby podczas walnego zgromadzenia, które odbędzie się 6 kwietnia 2017 roku, ubiegał się o funkcję przewodniczącego.

Z dniem 31 grudnia 2016 roku Paul Bulcke, zrezygnuje ze swojej obecnej funkcji, którą pełni od 10 kwietnia 2008 roku.

Jego następca, 50-letni Ulf Mark Schneider, od 2003 roku jest prezesem Fresenius Group, jednego z największych niemieckich przedsiębiorstw w sektorze usług medycznych. Ma tytuł doktora Uniwersytetu St. Gallen, a także jest absolwentem MBA w Harvard Business School. W celu zapewnienia płynnego objęcia stanowiska Ulf Mark Schneider dołączy do zespołu Nestlé w dniu 1 września 2016 roku na okres wprowadzający.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane