Znamy laureatów wyróżnienia Motory Polskiej Logistyki 2015

Autor: wnp.pl 6 października 2015 11:28

Sześć podmiotów znalazło się wśród laureatów wyróżnienia Motory Polskiej Logistyki 2015. Tytuły wręczono w poniedziałek podczas gali wieńczącej pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Logistycznego ONECARGO w Katowicach. Inicjatorem ONECARGO, największego spotkania branży logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, jest Grupa PKP Cargo, jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się firm branży TSL w Europie.

- W trakcie prac nad agendą tego Kongresu uznaliśmy, że debata o europejskiej i polskiej logistyce i transporcie będzie ciekawsza, gdy spróbujemy wskazać te najważniejsze zjawiska i trendy, które gruntownie, na lepsze zmieniają rynek transportowy, infrastrukturę i branżę w Polsce - wskazał Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, która organizuje Kongres.

- Wyróżniliśmy zarówno pojedyncze przedsięwzięcia inwestycyjne firm i instytucji, jak i wielkie programy modernizacyjne i integracyjne, a o odbiór wyróżnień poprosiliśmy, tych, którzy te zmiany i zjawiska najpełniej uosabiają - wyjaśnił.

Wyróżnienia przyznano podczas gali, która odbyła w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele rządu z minister infrastruktury i rozwoju Marią Wasiak, a także osoby reprezentujące parlament, władze miasta i województwa oraz przedstawiciele wiodących polskich przedsiębiorstw.

DCT Gdańsk

Pierwszy z laureatów to DCT Gdańsk. Rozwój portów morskich jest stymulatorem pozytywnych zjawisk w branży logistycznej i w całej gospodarce. Dzięki śmiałym inwestycjom polskie porty dorównały zachodnim.

Liderem na mapie polskiej logistyki morskiej jest gdański terminal DCT, który realizuje właśnie kolejną inwestycję o imponującym budżecie 290 mln euro. Nagrodę w imieniu prezesa spółki Maćka Kwiatkowskiego odebrał Dominik Landa, dyrektor handlowy DCT Gdańsk.

- W 2000 r. paru Anglików stanęło na brzegu w Gdańsku i popatrzyło na plażę tuż obok portu i zamarzyło, aby stworzyć terminal głębokowodny. W 2007 r., po dwóch latach budowy, terminal był już faktem i przyjmował statki - wskazał Dominik Landa.

- Obecnie przystąpiliśmy do kolejnej inwestycji, która pozwolić otworzyć drugi terminal dla statków, których jeszcze nie ma, ale jesteśmy przekonani, że będą. Podobnie jak budowaliśmy pierwszy terminal z myślą o największych statkach. Dzięki tej inwestycji dołączymy do największych terminali na Bałtyku i Morzu Północnym - dodał.

PKP Polskie Linie Kolejowe

Za modernizację infrastruktury wyróżnienie Motory Polskiej Logistyki 2015 otrzymały PKP Polskie Linie Kolejowe. Polska nadrabia zapóźnienia w dziedzinie infrastruktury transportowej - tempa nabrały wreszcie prace modernizacyjne na polskich torach, gdzie co roku bite są rekordy wydatków inwestycyjnych.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    3,02

  • Min

    2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane