Znane warszawskie restauracje straciły koncesję na sprzedaż alkoholu

Autor: gazeta.pl 22 stycznia 2015 09:40

Znany restaurator Artur Jarczyński stracił pozwolenia na sprzedaż alkoholu w pięciu lokalach, które prowadzi w Śródmieściu, bo zaopatrywał się w cydr w spółce, która nie miała odpowiedniej koncesji - podaje gazeta.pl.

To jeden z bardziej znanych warszawskich przedsiębiorców. Jego firma działa od 25 lat, prowadzi restauracje Jeff's, Galicya, U Szwejka, der Elefant, St. Antonio, Piwna Kompania Podwale 25, Bazyliszek, Pod Wawelem i Esplanadę.

Nowo wybrany burmistrz Śródmieścia wydał decyzję o cofnięciu pozwoleń na podawanie i sprzedaż alkoholu w pięciu restauracjach zlokalizowanych na terenie Śródmieścia (Piwnej Kompanii, U Szwejka, Bazyliszka, St. Antonio i der Elefant).

Pierwszą burmistrz dzielnicy podpisał w sylwestra, potem były kolejne. Powodem było zaopatrywanie się w napoje alkoholowe u producenta, który nie posiadał odpowiedniego zezwolenia na sprzedaż hurtową alkoholu.

Chodzi o łódzką spółkę +H2O, pioniera w produkcji cydru, w który zaopatrywali się przedsiębiorcy z całej Polski. Łódzka inspekcja handlowa przeprowadziła kontrolę i wykryła, że producent cydru sprzedawał go bez stosownego zezwolenia.

Śródmieście oprócz Artura Jarczyńskiego ukarało jeszcze jednego przedsiębiorcę. Na Mokotowie sprawa dotyczy kilku firm, decyzje jeszcze nie zapadły. Na Targówku z kolei firma, o której zawiadomili urząd inspektorzy z Łodzi, nie została ukarana, bo urzędników przekonała opinia producenta cydru - pisze gazeta.pl.

Ffirma Jarczyńskiego odwołała się do samorządowego kolegium odwoławczego. Dopóki prawnicy kolegium nie rozstrzygną sprawy, restauracje mogą serwować trunki. Jeśli postanowienie będzie dla restauratora niepomyślne, może pójść do sądu. Ale trzeba będzie alkohol wycofać.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane