PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Związki liczą, że w przyszłą Wigilię wszystkie sieci skrócą godziny pracy

Autor: PAP 23 grudnia 2010 20:56

Przewodniczący Krajowej Sekcji Handlu NSZZ Solidarność Alfred Bujara podziękował pracodawcom, którzy przychylili się do apelu i skrócili godziny pracy. "Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie sklepy zostaną zamknięte najpóźniej o 15. Cieszymy się, że nasza akcja została pozytywnie przyjęta przez część pracodawców oraz klientów" - powiedział.

Jak powiedział PAP rzecznik Tesco Michał Sikora, sieć jest czynna w wigilię do godz. 17, bo tego oczekują klienci. "Z naszych obserwacji wynika, że zawsze jest grupa klientów, która robi w wigilię po południu zakupy - jedni duże, świąteczne, inni przyjeżdżają po coś, co okazało się potrzebne w ostatniej chwili. Handel pełni zaś funkcję usługową" - podkreślił. Dodał, że sieć Tesco "nie czuje się adresatem" związkowych apeli.

Sikora zapewnił, że praca w marketach Tesco organizowana jest tak, by zostało jej jak najmniej przed świętami, dzięki czemu wystarcza znacznie mniejsza niż na co dzień obsada. "To zaledwie ok. 15 proc. pracowników, którzy ponadto mogą liczyć na wolne w innym atrakcyjnym terminie, np. w sylwestra. Wielu młodych ludzi chętnie na to przystaje" - powiedział.

Akcję ulotkową przeciw zbyt długim godzinom otwarcia wielkich sieci handlowych w wigilię i sylwestra zorganizował też Wolny Związek Zawodowy Sierpień'80 i Polska Partia Pracy. Przebiega pod hasłem "Nie rób zakupów 24 i 31 grudnia. Tu też pracują ludzie mający swoje rodziny, z którymi chcą spędzić święta".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane