Związki zawodowe Biedronki nakręcą klip promujący niedziele bez handlu

Autor: Strefa Biznesu 28 marca 2018 12:02

Związki zawodowe Biedronki nakręcą klip promujący niedziele bez handlu fot. Shutterstock

Pracownicy Biedronki planują nakręcić spot reklamowy, skierowany do klientów, który promowałby niedziele bez handlu – informuje serwis Strefa Biznesu.

Klip pojawić ma się w pierwszą niedzielę bez handlu po Świętach, a więc 8 kwietnia na stronie związku zawodowego NSZZ Solidarność 80 w Jeronimo Martins Polska oraz na youtubie. Hasło spotu to: #NieKupujKochaj – zmieniamy spojrzenie na wolne niedziele. Kupić zawsze zdążysz, spędzić czas z tymi, kogo kochasz, możesz nie zdążyć.

Strefa Biznesu przypomina, że w Biedronce wciąż trwa spór między załogą a zarządem o to, ile trwa doba. Okazuje się bowiem, że znany wszem i wobec wymiar - 24 godziny, nie obowiązuje w popularnej sieci handlowej. Tu doba jest elastyczna - inna w sobotę, inna w pozostałe dni tygodnia.

Jak ocenia rzecznik NSZZ Solidarność 80 w Jeronimo Martins Polska, Robert Jacyno wszystko rozbija się o pieniądze. Gdyby pracodawca nie przesunął doby pracowniczej, to pracownicy, którzy pracowaliby od północy z niedzieli na poniedziałek do godz. 8 rano, łamaliby zakaz pracy w dwóch dobach pracowniczych, w związku z czym musieliby otrzymać dodatkowe wynagrodzenie za nadgodziny i odebrać dzień wolny. Musieliby pracować do godz. 6, aby nie przekraczać kolejnej doby. Po zmianach pracodawca może wydłużać czas pracy na niedzielnych nockach do godz. 8 czy 10 rano.

Tuż przed wejściem w życie zakazu handlu w niedzielę, Jeronimo Martins Polska wyemitował w telewizji spot promocyjny z uśmiechniętymi pracownikami Biedronki radośnie czekającymi na klientów, którzy nie mogą robić zakupów w niedzielę.

W odpowiedzi właśnie na tę reklamę, związkowcy szykują swój własny klip. Chcą w nim pokazać pracowników, spędzających czas z rodziną. - Chodzi o to, aby pokazywać nie tylko to, że pracownicy są bardzo zadowoleni, że muszą pracować dłużej w piątki i w soboty i przychodzić na noc do pracy, ale że cieszą się z wolnych niedziel, że jest to czas przerwy, czas odpoczynku, czas spotkania z najbliższymi – mówi Robert Jacyno.

Więcej w serwisie Strefa Biznesu

Przeczytaj:

Piotr Adamczak, Solidarność Biedronka: Postulujemy 35-godzinną przerwę od pracy

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Tomasz 2018-03-28 14:10:41

    Kretyni

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane