Związki zawodowe organizują protesty przed sklepami Tesco

Autor: solidarnosc-tesco.pl 22 maja 2017 12:14

Pracownicy Tesco zbulwersowani propozycją podwyżek w kwocie 50 zł brutto będą protestować przed marketami Tesco na rzecz podwyżek płac i poprawy warunków pracy. Pierwsze protesty odbędą się w czwartek (25.05) w Katowicach i Opolu.

Akcje organizuje WZZ "Sierpień 80" przy udziale trzech innych związków zawodowych działających w Tesco: NSZZ "Solidarność 80", OPZZ "Konfederacja Pracy" i ZZ Pracowników Handlu.

Związkowcy rozdawać będą ulotki klientom Tesco. Bo jak twierdzą, pracownicy i klienci sieci handlowych mają wspólne interesy. -Pracownik marketu dobrze wynagradzany to efektywny pracownik. Tam zaś gdzie płace są skandalicznie niskie – tam ciągła rotacja pracowników, a zatem i gorszy komfort robienia zakupów. Bo przeszkolenie i wdrożenia pracownika jest czasochłonne. Duża liczba otwartych kas, małe kolejki do nich oraz do lad z wędlinami, mięsem i nabiałem, a także dobre zatowarowanie półek sklepowych – to możliwe jest tylko wtedy, gdy sieci handlowe nie oszczędzają na pensjach dla pracowników i zatrudniają ich wystarczająco dużo - można przeczytać w ulotce.
W kolejnych tygodniach akcje przeprowadzone zostaną m.in. w:
- Lublinie (1.06),
- Radomiu (1.06),
- Gdyni (8.06),
- Bydgoszczy (9.06),
- Tychach (13.06),
- Rzeszowie (22.06),
- i w Krakowie (22.06).

Tesco Polska zaproponowało podwyżkę wynagrodzeń o 50 zł brutto miesięcznie na etat pracowniczy. Przedstawiciele WZZ "Sierpień 80" w lutym br. wystąpili z żądaniem wzrostu wynagrodzeń o 400 zł dla pracowników podstawowych, koordynatorów i pracowników magazynów i o 200 zł dla kierowników oraz 150 zł premii absencyjnej, a także o wprowadzenie nagród jubileuszowych.

WZZ "Sierpień 80", NSZZ "Solidarność 80", OPZZ "Konfederacja Pracy" i ZZ Pracowników Handlu wszczęły w minionym tygodniu spór zbiorowy z Tesco Polska. Związkowcy nie wykluczają dalszych protestów, a nawet strajku właściwego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,56

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane