Związki zawodowe: Władze OBI uciekają się do tanich gierek

Autor: dlahandlu.pl/WZZ Siepień 80 24 kwietnia 2012 21:21

25 kwietnia Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" będzie protestował pod marketami sieci OBI w Warszawie i Krakowie. W tym samym czasie w siedzibie zarządu OBI w stolicy odbywać się będą rozmowy w sprawie wszczętego przez ten związek sporu zbiorowego.

Protesty odbędą się pod dwoma największymi sklepami OBI - w Warszawie na Al. Krakowskiej 102 i w Krakowie na Al. Bora-Komorowskiego 31. Początek o godzinie 12:00.

- W Warszawie będziemy pod marketem, gdzie swoją siedzibę ma także centrala sieci OBI. W czasie, gdy będziemy tam rozdawać ulotki klientom i pracownikom, nasi koledzy w biurowcu prowadzić będą rozmowy w ramach wszczętego sporu zbiorowego - mówi Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80".

- Właściwie, to zostaliśmy sprowokowani i zaproszeni przez władze spółki do kontynuacji rozpoczętych przed Wielkanocą akcji ulotkowych. Pracodawca zamiast merytorycznie podejść do tematu podniesienia pensji pracownikom, ucieka się do tanich gierek. Wobec tego, jesteśmy w stanie protestować pod każdym z marketów OBI w Polsce. - Nie jest ich dużo, bo jedynie 41 - dodaje.

Związkowcy zarzucają szefostwu spółki, że to najpierw zwlekało z podjęciem rozmów płacowych, a teraz przedstawia niejasne stanowisko. Według działaczy, podczas ostatnich rozmów porozumienie było blisko. Jednak jak zaznaczają, gdy poprosili o przesłanie propozycji podwyższenia na piśmie, w otrzymanych dokumentach brak już było podstawowych informacji takich, jak kwoty wzrostu wynagrodzeń oraz informacje ile osób, by one objęły.

- Nie będziemy uczestniczyć w gierkach i zabawach szefostwa OBI. Dla nas sprawa jest poważna i prosta: jeśli nie dojdzie do porozumienia, trzeba się będzie liczyć z zaostrzeniem form protestu. Tu strajk nie jest wykluczony! - ostrzega Patryk Kosela. Rzecznik "Sierpnia 80" podkreśla, że w sieci handlowej OBI podwyżek płac pracowniczych nie było od lat i wszczęty spór zbiorowy ma to zmienić.

Spór WZZ "Sierpień 80" z zarządem OBI trwa od 19 kwietnia br. Związkowcy domagają się 300-złotowych podwyżek dla wszystkich pracowników od 1 kwietnia, wprowadzenia dodatku za pracę w soboty i niedziele w wysokości 100 zł i zwiększenia odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Tworzony jest właśnie harmonogram dalszych protestów pod marketami OBI.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201