Związki zawodowe z Tesco chcą spotkać się z prezydentem

Autor: Sierpień80, www.dlahandlu.pl 25 maja 2012 09:09

- Przykład zwalnianych z Tesco kobiet po 50. roku życia pokazuje szkodliwość reformy emerytalnej wydłużającej kobietom okres pracy o 7 lat - przekonuje Elżbieta Fornalczyk, szefowa "Sierpnia 80" w Tesco. - Dlatego też zwróciliśmy się do pana prezydenta Bronisława Komorowskiego o spotkanie w ramach konsultacji społecznych. Chcemy powiedzieć głowie państwa, że skoro tak bogate i uprzywilejowane firmy, jakimi są sieci handlowe zwalniają kobiety po 50-tce, to ogromna większość kobiet nie ma szans na pracę do 67. roku życia. Będziemy argumentować za niepodpisywaniem ustawy emerytalnej - dodaje.

Apel przedstawicielek różnych organizacji społecznych do prezydenta zostanie zaprezentowany 25 majaw Opolu podczas protestu Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" przeciwko zwolnieniom grupowym w Tesco Polska. Akcja odbędzie się w godz. 13:00-15:00 pod CH "Opolanin" przy Placu Teatralnym.

Dzisiejsze działania w Opolu wpisują się w ogólnopolską akcję pt. "Kobiety przeciwko zwolnieniom, kobiety przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego". Chodzi o zwolnienia grupowe w sieci Tesco Polska, która w skali całego kraju obejmuje ok. 1000 osób.

Prowadzone akcje skierowane są do klientów marketów. - Będziemy rozdawać im ulotki, przekonując, że jesteśmy po tej samej stronie. Redukcje etatów w Tesco równają się jeszcze większemu zwiększeniu kolejek do kas, zmniejszeniem zatowarowania półek czy błędami w różnicach cen. Mniej pracowników to gorsza jakość obsługi dla robiących tam zakupy - uważa rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80", Patryk Kosela.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,60

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201