PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Związkowcy apelują o ograniczenie handlu w dniu wyborów

Autor: wp.pl 26 września 2015 15:11

Związkowcy z Solidarności zwrócili się do premier Ewy Kopacz z prośbą o ograniczenie handlu w dniu wyborów parlamentarnych - 25 października. Zdaniem Alfreda Bujary, przewodniczącego Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność, zapewni to sklepów wielkopowierzchniowych oraz dyskontów możliwość wzięcia udziału w wyborach - informuje Wirtualna Polska.

Alfred Bujara zauważył, że pracownicy handlu nie zawsze mogą swobodnie wziąć udział w wyborach - normy pracy w branży są często przekraczane, dodatkowy czas zabiera sprzątanie, rozliczanie kas oraz zabezpieczanie towaru, przez co pracownicy spędzają w niedziele nawet 12 - 15 godziny poza domem.

Szef handlowej Solidarności powołał się na artykuł Konstytucji, zgodnie z którym głosowanie powinno być przeprowadzone w niedzielę, albo w dniu ustawowo wolnym od pracy. Tymczasem niedziela dla wielu pracowników handlu nie jest dniem wolnym.

Zdaniem Bujary premier Ewa Kopacz ma możliwość wydania rozporządzenia w sprawie wolnego dnia 25 października. Z tego też powodu związkowcy zwrócili się do szefowej rządu o wprowadzenie całkowitego zakazu handlu w dniu wyborów lub przynajmniej jego ograniczenie.

Cały tekst czytaj na stronie finanse.wp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • edix 2015-09-27 09:56:15

  Chyba ich pogieło.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,75

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane