PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Związkowcy diagnozują sytuację w Tesco: Zła organizacja pracy, brak strategii w Polsce

Autor: Tygodnik Solidarność 5 stycznia 2018 10:17

Związkowcy diagnozują sytuację w Tesco: Zła organizacja pracy, brak strategii w Polsce fot. Shutterstock.com

11 stycznia odbędzie się pierwsze spotkanie pomiędzy zarządem Tesco Polska a działającymi w firmie związkami zawodowymi, dotyczące planowanych zwolnień grupowych. Jak deklaruje Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca zakładowej Solidarności, poza weryfikacją samej liczby i zasadności zwolnień, związek chce rozmawiać o funkcjonowaniu firmy.

Jak informowaliśmy, 2 stycznia br. sieć poinformowała działające w Tesco związki zawodowe o zamiarze dokonania zwolnień grupowych w biurze głównym Tesco Polska w Krakowie. Planowane jest zwolnienie 70 pracowników. Zwolnienia mają być przeprowadzone w dniach 24 styczeń – 7 luty.

- Pracodawca zaprosił nas na konsultacje, podczas których będziemy się domagać co najmniej takich samych zasad zwalniania jak to miało miejsce wcześniej wobec pracowników zatrudnionych w sklepach, ale liczymy też na rozmowę w ogóle o funkcjonowaniu firmy, która – wbrew temu co twierdzi pracodawca – traci klientów na rzecz konkurencji, mówi Elżbieta Jakubowska, szefowa zakładowej Solidarności w rozmowie z "Tygodnikiem Solidraność".

Chodzi tu głównie o dodatkową odprawę i świadczenie rzeczowe, które oprócz odpraw wynikających z kodeksu pracy otrzymałby każdy zwalniany pracownik.

Czytaj także: Rok 2017 w Tesco: Zmiany kadrowe, zamknięcie 11 sklepów, zwolnienia grupowe

- Z naszych obserwacji widać wyraźnie, że Tesco systematycznie traci klientów na rzecz konkurencji. Obsady w sklepach są zbyt niskie, co przekłada się m.in. na gorszą obsługę klientów, a ci często wybierają inne sieci. Od lat próbujemy uświadomić to pracodawcy, ale ten nie przyjmuje naszych argumentów - twierdzi przewodnicząca.

Związkowcy mają też pretensje do organizacji pracy oraz ogólnie strategii Tesco na polskim rynku. - Zarząd zasłania się komputerowymi słupkami, uznając poziom zatrudnienia za optymalny, ale my widzimy co się dzieje z naszymi klientami. A przecież bez klientów firma nie może istnieć – podsumowuje Elżbieta Jakubowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gabriela 2018-01-18 21:15:14

  Tesco płaci małą pensje. W Warszawie coś około 2600 zł brutto. Kto za takie niskie wynagrodzenie będzie pracował? Chyba tylko ci, którzy mają niską samoocenę i siebie samych nie szanują.

  Mój znajomy pracuje w hipermarkecie Tesco w Warszawie i z tego co opowiada brak szacunku i pomiatanie pracownikiem jest w tym HM na porządku dziennym. Oznacza to, że brak pracowników nie przekłada się na dbanie o tych pracowników, którzy w Tesco JESZCZE pracują. Kiedyś pewnie i ci odejdą.

 • Tsw 2018-01-10 16:43:07

  Zwiazkowcy maja racje.To oni sami pracuja w sklepach i widza co sie dzieje.Klienci sami tez zgłaszają wszelkie uwagi.Ale zarzad to pie..li.Jezeli prędko nie wdraza jakiejs dobrej koncepcji rozwoju,zmian w strukturach HM i SM tak zeby zatrzymac klienta i przyciagnac nowego to kolejne super i hiper nierentowne beda zamykac tlumaczac sie nieoplacalnoscia prowadzenia dzialalnosci.Panowie i panie z zaezadu pora sie obudzic jezeli Tesco zalezy na biznesie w Polsce a nie to pakowac interes i wracac na wyspy.Stagnacja jest i bedzie poki nic nie zmienia a te śmieszne podwyzki i premie zadnego nowego pracownika nie przyciagna bo konkurencja placi duzo lepiej i pensje swoim pracownikom podnosi. Pora dzialac

 • pracownik 2018-01-07 20:59:17

  Podobnie jak Tesco robią w większości pozostałe sieci zachodnie, działające w Polsce, czyli zmniejszają zatrudnienie, a w to miejsce podnoszą co nieco wynagrodzenia i twierdzą, że dają duże podwyżki. To jest nieprawda, bo zwiększają wyzysk pracowników.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,85

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane