PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Związkowcy nie mogą pikietować sklepów Aelii

Autor: wyborcza.biz 2 grudnia 2014 17:21

Sąd Okręgowy w Poznaniu zakazał związkowi zawodowemu Inicjatywa Pracownicza m.in. krytykowania warunków pracy w sklepach wolnocłowych Aelia Polska. Działania związku mogą godzić - zdaniem sądu - w dobre imię firmy - podaje wyborcza.biz

Inicjatywa Pracownicza latem tego roku stanęła w obronie pracowników sklepu na warszawskim Lotnisku Chopina, który należy właśnie do spółki Aelia. Z relacji zatrudnionych wynikało, że przełożeni regularnie poddają ich mobbingowi.

Jak pisze wyborcza.biz poznański sąd okręgowy (Inicjatywa ma siedzibę w stolicy Wielkopolski) uznał, że działania związku mogą naruszać dobra osobiste firmy. I do momentu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy zakazał Inicjatywie "organizowania pikiet związanych z rzekomym wyzyskiwaniem pracowników, ich represjonowaniem i zastraszaniem". To jednak nie wszystko. Związek nie może przez rok publikować w środkach masowego przekazu, czyli np. w internecie, materiałów sugerujących, że pracownicy Aelii byli zastraszani i wyzyskiwani. Nie ma też prawa wykorzystywać szaty graficznej podobnej do tej, którą ma logo Aelii. Do tego Inicjatywa ma przeprosić i wpłacić na konto fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci 5 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane