Związkowcy protestują pod warszawskim marketem Tesco

Autor: Sierpeiń 80, www.dlahandlu.pl 31 maja 2012 10:13

Wolny Związek Zawodowy kontynuuje akcje pod marketami sieci Tesco. 31 maja protest odbędzie się w Warszawie pod marketem przy ul. Górczewskiej 212/226.

- Sieci handlowe typu Tesco to tłuste koty. Osiągają krociowe zyski, a mimo to zwalniają pracowników. Tesco już wytypowało do wyrzucenia z pracy ok. 1000 osób w skali kraju - mówi Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80". - Państwo dało sieciom handlowym uprzywilejowaną pozycję. Wiadome jest przecież, że markety płacą niskie podatki, a z niektórych są nawet zwalniane. Idea była taka, że wzamian będą tworzyć atrakcyjne miejsca pracy. Co w przypadku, gdy wyrzucają pracowników na bruk, albo zatrudniają ich na "umowach śmieciowych", które są gorzej oskładkowane, na czym tracą nie tylko ludzie, ale i państwo? - pyta.

Związkowcy dziś w Warszawie zaprezentują odezwę do premiera Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostowskiego. Chcą, by ci politycy ujawnili ile i jakiego rodzaju podatki wpłaciła do budżetu Skarbu Państwa i samorządów spółka Tesco Polska od 1995 r., czyli od momentu jej powstania.

 

Zobacz ceny w sklepach Tesco

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane