Związkowcy spotkają się z zarządem Tesco. Porozmawiają o firmie i pieniądzach

Autor: dlahandlu.pl 30 stycznia 2018 12:23

Związkowcy spotkają się z zarządem Tesco. Porozmawiają o firmie i pieniądzach Fot. Shutterstock.com

2 lutego br. w Łodzi odbędzie się spotkanie pomiędzy NSZZ "Solidarność", a przedstawicielami zarządu Tesco. "Solidarność" została poproszona o spotkanie, na którym pracodawca przekaże informacje dotyczące firmy. - Nie znamy szczegółów. Będzie to jedno z dwóch spotkań, które odbędą się w najbliższym czasie - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Tesco Polska.

Kolejne ze spotkań z związkowcami odbędzie się 14 lutego i będzie dotyczyć kwestii wynagrodzeń na rok finansowy 2018/19.

Poniżej treść pisma przekazanego związkowcom w imieniu zarządu Tesco:

,,Szanowni Państwo, 

w nawiązaniu do wcześniejszych ustaleń, mając na względzie wagę, jaką wspólnie przywiązujemy do kwestii systemu wynagradzania oraz kontynuując dialog dotyczący działań w tym obszarze, chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkanie dotyczące planów inwestycji w płace w kolejnym roku finansowym. Proponujemy, by spotkanie odbyło się 14 lutego 2018 r. Podczas spotkania podsumujemy dotychczasowe ustalenia i propozycje. Będzie to również okazja do rozmowy o oczekiwaniach zawartych w Państwa liście z 10 stycznia br. Wierzymy, iż nasze tegoroczne rozmowy płacowe będą owocne i pomogą nam, wypracować rozwiązania, które będą korzystne dla naszych koleżanek i kolegów".

- Przekazaliśmy pracodawcy, jakie są nasze oczekiwania na bieżący rok finansowy - komentuje Elżbieta Jakubowska. - Dla pracowników podstawowych wszystkich grup płacowych od 1 marca 2018 r. proponujemy podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 200 zł brutto oraz od 1 lipca 2018 r. - 300 zł brutto. Kierownicy sklepów, zastępcy kierowników, liderzy zmiany oraz kierownicy zespołu - proponowana podwyżka wynagrodzenia zasadniczego od 1 marca 2018 r. o 100 zł brutto oraz od 1 lipca - 200 zł brutto.

Elżbieta Jakubowska dodaje, że Tesco jest nadal w sporze zbiorowym z pracownikami. - Nie składamy broni. Po zeszłorocznej pikiecie w Pradze, w tym roku zaplanowana jest pikieta w Londynie - mówi przewodnicząca związkowców.

Czytaj także: Związkowcy diagnozują sytuację w Tesco: Zła organizacja pracy, brak strategii w Polsce 

Urząd Pracy w Krakowie odpowiada, ilu pracowników zwolniło Tesco

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ooola 2018-02-01 17:12:27

  Pracownik tesco zarabia 2350 brutto robi bardzo dużo a tak jest kopany nie tylko od klientów bo trzeba się kasować na samosiach ale także od zarządu mają pracowyników w tyle gleboko

 • Ania 2018-01-31 16:29:18

  W Tesco mało rąk do pracy a roboty dużo, biedne te kobitki gdzie muszą robić kilkanaście rzeczy na raz kasa,towar,przeceny,piekarnia i to za grosze.A góra nic sobie z tego nie robi niech weźmie się za robotę taki jeden z drugim a nie tylko rozkazy potrafi wydawać.

 • Klient 2018-01-30 23:08:09

  Tesco kojarzy mi się z pustymi pułkami, małą obsada w sklepach i brakiem kultury wśród pracowników. Pewnie pracownicy tego sklepu nie zarabiają nawet 3.000 brutto, dlatego brakuje im ludzi do pracy, a wśród tych, którzy pracują sporo jest nieprzyjaznych i mało serdecznie usposobionych...

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,32

 • Śr

  7,01

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane