Związkowcy: Tesco chce mieć multipracowników

Autor: dlahandlu.pl 5 marca 2018 11:22

Związkowcy: Tesco chce mieć multipracowników Na zdj. sklep Tesco w Szkocji, Fot. Shutterstock.com

W Tesco trwają szkolenia na nowe stanowiska pracy. - Pracodawca chce połączyć dotychczasowe stanowiska pracy tj. asystenta ds. zapasów, asystenta ds. standardów sklepu (ceny i przebudowy) i asystenta ds. rotacji towaru. Firma planuje połączyć działy pomocnicze w jeden dział, gdzie mają pracować multipracownicy ,,od wszystkiego". Będzie się to wiązać z rozszerzonym zakresem obowiązków - alarmują związkowcy z Solidarność Tesco.

- Wynagrodzenie będzie na poziomie obecnie obowiązującego dla asystenta ds. zapasów.
Pracownicy, którzy nie przyjmą nowego stanowiska pracy będą pracować na obecnie obowiązujących stanowiskach. Pracownicy nie muszą na powyższe zmiany wyrażać zgody - informują związkowcy.

Tesco w lutym br.  poinformowało o zamknięciu 18 kolejnych sklepów oraz o zmianach w sposobie organizacji pracy. - Chcemy być bardziej elastyczni, postawić na lepszą i efektywniejszą obsługę klienta oraz większe wsparcie dla koleżanek i kolegów. Częścią procesu będzie zmniejszenie liczby kierowników zespołów w dużych sklepach. Chcemy zaoferować wszystkim pracownikom, których dotyczy zmiana, pomoc w przeniesieniu się na inne stanowiska, by zminimalizować liczbę osób, które opuszczą firmę – mówił Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Czytaj także: Przewodnicząca Solidarności Tesco: Warto słuchać pracowników

- Kontynuujemy proces zmian w naszym biznesie, które  pozwolą nam przełożyć  poprawiające się wyniki sprzedażowe na dalszy rozwój, oparty na wyższej zyskowności. To z kolei pomoże nam w przyszłości mocniej i wydajniej inwestować w nasze koleżanki i kolegów oraz naszych klientów – podsumował Behan.

6 marca odbędzie kolejne spotkanie związkowców z zarządem Tesco. Pierwotnie miało dotyczyć kwestii finansowych (podwyżek za bieżący rok finansowy), poruszona zostanie też kwestia organizacji pracy po wprowadzaniu zakazu handlu w niedziele. - (...) Dopuszczamy możliwość, iż w niektórych sklepach, ze względu na potrzebę ciągłości operacji, zamiast dotychczasowej zmiany nocnej, pojawi się zmiana w poniedziałki od godziny 0:15. Jednocześnie skróceniu ulegnie także zmiana sobotnia – koleżanki i koledzy zakończą pracę do godz. 23.45 w soboty przez zamkniętymi niedzielami - informowało Tesco.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Anonim 2018-03-06 23:30:03

  Dopuszczalne....w moim sklepie zmiany nocnej nie było. A teraz mamy na przyjęcie dostawy. I także zmiany na 0:15.

 • manager 2018-03-06 10:08:23

  stale to samo multiskilerzy w akcji. Ktoś na poziomie Centrali bierze kase za niby nowy projekt a stale robimy to samo . Tak jak obnizanie strat czy redukcja zapasów . Tesco niestety z pozycji liedera jest teraz na końcu stawki. Żal

 • Ola 2018-03-05 15:01:02

  Żadna nowość. W Biedronce mają multipracowników od wielu lat. Czy to na stanowiskach robotniczych czy kierowniczych.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  2,97

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane