Związkowcy w JMP chcą podniesienia kryterium przydziału bonu świątecznego

Autor: solidarnosc.gda.pl/dlahandlu.pl 16 grudnia 2014 12:05

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność " w Jeronimo Martins Polska S.A. wnosi sprzeciw co do zasad pakietu świątecznego z ZFSŚ . Zgodnie z art. 27 ustawy o związkach zawodowych, ustalenie zasad wykorzystania ZFSŚ w tym podziału środków z tego funduszu na poszczególne cele i rodzaje, ustala pracodawca z zakładowymi organizacjami związkowymi. Przyznanie pracownikom świadczeń z funduszu dokonywane jest w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową - czytamy na stronie solidarnosc.gda.pl.

"Zgodnie z art. 30 ust. 5 w sprawie regulaminu ZFSŚ, jeżeli organizacje nie przedstawią wspólnie uzgodnionego stanowiska w terminie 30 dni, decyzje w tych sprawach podejmuje pracodawca, po rozpatrzeniu odrębnych stanowisk organizacji związkowych. Pracodawca jest zobowiązany do powiadomienia organizacji związkowej o zamiarze podjęcia decyzji w sprawach związanych z ZFSŚ, po drugie do uzgodnienia z organizacją związkową zmian z wydatkowaniu i ustalenie wspólnego stanowiska.

Komisja Zakładowa przyjmuje podjęcie przez pracodawcy decyzji jako samowolne, jednostronne podjęcie stanowiska dotyczącego zasad i kryterium przyznawania bonu świątecznego do realizacji indywidualnej na sklepie. W procedurze zasad realizacji odbioru bonu świątecznego jest wyraźnie zaznaczone, że zatwierdziła to tylko strona pracodawcy. Stronie Organizacji Związkowej nie została przedstawiona procedura do wniesienia uwag oraz nie zostały przedstawione progi dochodowe w przedziałach grupowych. Samodzielne podjęcie decyzji i ustalenie limitu dochodowego na kwotę do 3 tys. zł jest niezgodne z Ustawą o Związkach Zawodowych. W działalności socjalnej pracodawca administruje środkami z ZFSŚ ,a wydatkowanie ustalają Zakładowe Organizacje Związkowe. W preliminarzu na rok 2014 organizacja zakładowa ustaliła kryteria przydziału bonu świątecznego wraz z zawartością, stanowisko winno być rozpatrzone jako odrębne jeśli nie było wspólnego stanowiska organizacji zakładowej. Wnosimy o ponowną weryfikację i podniesienie kryterium przydziału bonu świątecznego do 5 tys. zł oraz realizacji świadczenia do 24 grudnia 2014 dla grupy osób, która nie otrzymała świadczenia - napisano w piśmie do zarządu JMP 16 grudnia br. ".

Związkowcy oczekują odpowiedzi w ciągu 5 dni od daty otrzymania pisma przez zarząd JMP.

A oto stanowisko JMP przesłane do redakcji: "Informujemy, że z okazji zbliżających się świąt wszyscy nasi pracownicy otrzymają specjalnie przygotowane paczki dla siebie i swoich dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia.
Paczki świąteczne dla pracowników zawierają produkty z oferty sieci Biedronka, a także akcesoria przydatne do organizacji świąt i aktywnego spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Natomiast zawartość paczek dla dzieci wzbogacona jest m.in. o gry edukacyjne.
Dodatkowo pakiet świąteczno-noworoczny wzbogacony może zostać, w zależności od dochodu, który przypada na członka rodziny, o bon na zakupy w sieci Biedronka".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,19

  • Śr

    4,27

  • Min

    3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane